neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 757 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 15, 2009 5:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 06, 2009 9:26 pm
Δημοσιεύσεις: 22860
Δυο μέρες μόνον έλειψα και οι άσπονδοι εχθροί μου
νόμισαν ότι χάθηκα, εγώ και η ψυχή μου.
Σας λέω λάθος κάνατε σε όλα τα Αρκουδάκια
ξαπόστασα κι επέστρεψα με όλα τα Ταυράκια.

Τα κέρατα μου ακόνισα γιατί ήταν αναγκαίο
στο ΧΑΑ ξαναεπέστρεψα και αυτό για ΄σας μοιραίο.
Σας βλέπω ότι στέκεστε όλα σας σαν χαμένα
πρέπει λοιπόν να ξέρετε...των Ταύρων είναι η Αρένα.

Μην πείτε δεν σας μίλησα σταράτα όπως πρέπει
γιατί για αρκούδες πλέον εδώ δεν θα απομείνει λέπι
Κουμάντο τώρα κάνω εγώ με όλη μου την παρέα
Και εις το ΧΑΑ υψώσαμε των Ταύρων την σημαία!"

Αφιερωμένο στο φίλο @verd με όλο τον σεβασμό που ξεκίνησε τον συγκεκριμένο μίτο στον σωστό χρόνο.



Μια που Κρητικος και μου αρεσουν οι μαντιναδες,,αυτην την εγραψε αγνωστος ιντερνετικος μου φιλος ,στο forum του capital

Μου αρεσει πολυ :D και ειπα να την βαλω και εδω...

_________________
Ο κερδισμένος επενδυτής... Είναι ο ενημερωμένος επενδυτής !!


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 15, 2009 7:34 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 1:13 pm
Δημοσιεύσεις: 89
Verdadeiro και Φαντομας με διαφορα απο τους αλλους, βαθυτατα γνωστες της αγορας.
Ασε βρε Verdadeiro να μας πεις ο Φαντομας, τι πιστευει για την ΑΜΚ της ΣΕΝΤΡ. Ας μην τον αποπαρουμε και φυγει παλι.

_________________
Ο δισεκατομμυριούχος που έγινε εκατομμυριούχος
Ο Σαπακέμπορας


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 15, 2009 7:52 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 2:28 pm
Δημοσιεύσεις: 406
verdadeiro έγραψε:
Φιλε frencie το να γινεται Α.Μ.Κ. σε μια μετοχη...σημαινει οτι ΗΔΗ υπαρχουν τα λεφτα διαθεσιμα..και βεβαια ειναι πολυ ΚΑΛΟ νεο για μια μετοχη

Την τιμη θα την καθορισουμε εμεις οι μετοχοι της στις 10 Ιουνη.

Η ΣΠΡΙ εχει ενα 1.41 πια η Σεντρ 1.55

Παρολαυτα εχασα... :lol: ειπαμε ο φιλος μας πηρε αλλο αμαξι...

Οσο για σας ειπαμε κερδισμενος ,αν εχετε οποια αμφιβολια,μπορειτε να πουλησετε ,να παρετε αλλο αμαξακι :lol:

Οσο για ΜΑΡΦΒ ..μολις ο Βγενοπουλος εβγαλε καποια νεα!!!

Για να δουμε ,,οι εγχωριοι ξερολες,που θα μας πουν να την πουλησουμε,τουτη την φορα??? :D

Φιλε Verd, για την αξιοπιστια και τις γνωσεις σου δε τιθεται θεμα, καμμια φορα ομως και ο πιο εμπειρος και αξιοπιστος οδηγος μπορει να υποστει ηττα απο καποια αναπαντεχη ζημια του αμαξιου του. Επειδη δε μου ξεδιαλυνες καποιες αποριες, παρ ολο οτι το τοσο επιτυχημενο thread σου εχει το τιτλο ο verdadeiro απαντα, θα σου θεσω την ερωτηση μου διαφορετικα. Ανεφερες οτι τα λαλα υπαρχουν ηδη διαθεσιμα δηλαδη υπαρχουν οι μαρουλαδες κατα την αγαπημενη εκφραση του κ Φαντομα. Εγω λοιπον ο μικρομαριδαιος καθομαι και αναρωτιεμαι: ρε συ frenchie, καλα, θα σε καλεσουν εσενα και καθε εσενα να φατε τζαμπα αστακομακαροναδες αυτοι οι οποιοι βαζουν ολα τα υλικα? Και για ποιο λογο δηλαδη να μοιραστουν μαζι σου το τσιμπουσι? τους πιασανε οι καλοσυνες? αυτοι αποσκοπουν να φανε τα παντα κι εσενα μαζι. αυτοι κοιτανε το ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ κερδος και οχι του μικρομετοχου. αρα το μονο συμπερασμα μου ειναι οτι καποιο λακο εχει η φαβα. ειναι και το αλλο : τετοιες εποχες ΑΜΚ μονο ανατριχιλες φερνει, ισως το 99 να καναμε γιουργια στο ταβλα με τα κουλουρια, τωρα ομως ειναι 2009 και καποια μαθηματα τα πηραμε απο τοτε. α....θυμηθηκα και κατι αλλο το οποιο κρινω σοβαρο. Πριν καποιο διαστημα ειχαν τεθει στη ΣΕΝΤΡ απο τα μελη του ΣΕΔ και απο εσενα προσωπικα καποια αρκετα σκληρα ερωτηματα, για τα οποια οι απαντησεις που δoθηκαν μονο ικανοποιητικες δε θεωρηθηκαν. Ειναι ετσι η κανω λαθος? Εχει αλλαξει κατι απο τοτε και θα πρεπει λοιπον να τους εμπιστευτω? Επισης ειναι και στο πισω μερος του μυαλου μου καρφωμενο αυτο που ανεφερε ο Φαντομας, τον οποιο θεωρω πολυ καλο γνωστη, χωρις να υποτιμω καθολου εσενα, οτι αυτοι εκει ειναι τσουρουδομαδημενοι :lol: και υποψιαζονται ο ενας τον αλλο η καπως ετσι τελος παντων. Οκ γιαυτο δε θελω απαντηση, λογια του Φαντομα ηταν αλλωστε, δε θ απολογηθεις εσυ, απλα μου εμειναν

_________________
Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν ευκολα λόγω εμπειρίας


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 15, 2009 9:01 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 8:23 pm
Δημοσιεύσεις: 730
Κύριε Έμπορα των Σαπακιδίων και κύριε frenchie , ο Φαντομάς δεν κωλώνει και θα σας πει την άποψη του και τι πιθανόν θα κάνουν οι Σεντροεγκέφαλοι, πριν το σκεφτούν και οι ίδιοι -ακόμη ούτε αυτοί το ξέρουν-, μόνο αν ο κύριος Verdadeiro μου ζητήσει την άποψη του. Αυτό περί ξερολισμου του κυρίου Verdadeiro, ήταν μάχαιρα στην καρδιά του Φαντομά.

_________________
Ο αγών ξεκίνησε. Πίσσα και πούπουλα στους γιαλαντζί αναλυτές.
<<Μηδέν εις το Πηλίκον>>


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 15, 2009 9:09 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 8:23 pm
Δημοσιεύσεις: 730
verdadeiro έγραψε:

Κατα τα αλλα βλεπω..παρατησες στην ωρα το λιανεμποριο,
να ασχοληθεις με αλλα πραγματακια...χε-χε

Αληθεια εκεινη η μικρουλα της Κυπρου,
που σου αρεσει , με το ιδιο αντικειμενο της Σεντρας δεν ασχολειται η κανω λαθος?? :D
Μηπως ..παρακαλαγε κιολας πριν 2 χρονια ,να την αγορασει η Σεντρα????


Ξερεις απο Χρηματιστηριο,αλλα μιλας με ανθρωπο που την μαρκετα την ξερει 22 χρονια..μην ξερολιζεις,σε παρακαλω..
Γιατι εχω μια εκτιμηση στο ιντερνετικο σου προσωπο


Ποιος σας είπε ότι ο Φαντομάς παράτησε το Λιανεμπόριο, αλλού έχει ορμήσει με αποστολή.
Για ποια Κυπριακή μικρούλα ομιλείται, που θα αγόραζε η ΣΕΝΤΡα?
Και να στο τέλος η μάχαιρα, που λέγαμε, στην καρδιά του Φαντομά.

_________________
Ο αγών ξεκίνησε. Πίσσα και πούπουλα στους γιαλαντζί αναλυτές.
<<Μηδέν εις το Πηλίκον>>


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 15, 2009 10:08 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 2:28 pm
Δημοσιεύσεις: 406
verdadeiro έγραψε:

Οσοι δεν της εχουν εμπιστοσυνη,μπορουν καλλιστα να την πουλησουν..
εγω απλα δεν θα το κανω..προς τι οι διακπληκτισμοι??


Φιλε Βαγγελη, αν αναφερεσαι σ εμενα, λαθος καταλαβες. Δεν υπαρχει κανενας διαπληκτισμος μαζι σου. Καποιες σκεψεις μου εγραψα και περιμενα τα δικα σου αντικειμενικα σχολια περι της εταιριας. Ελπιζω τ αποτελεσματα να ειναι οπως τα λες -κατι θα ξερεις εσυ- κι ας ζαλιστουμε :D

_________________
Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν ευκολα λόγω εμπειρίας


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 15, 2009 10:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 8:23 pm
Δημοσιεύσεις: 730
Κύριε verdadeiro ίσα ίσα. Αν ο Φαντομάς δεν σεβόταν τη γνώμη σας, θα έμπαινε και θα σας τα έχωνε. Ο Φαντομάς δεν κολλάει πουθενά και επίσης σας λέει να μην τους εμπιστεύεστε.
Οι πρωτοκλασσάτοι της εταιρίας είναι μαίτρ του είδους.
Ο Φαντομάς σας λέει ότι με άσχημα αποτελέσματα να είστε ευχαριστημένος και αισιόδοξος, μόνο έτσι θα δέσει το γλυκό, αφού φυσικά οπισθοχωρήσει το χαρτί.
Με καλό Α΄τρίμηνο οσμίζομαι ξεφόρτωμα. Αλλά ας μην ομιλήσω περαιτέρω.
Σκεφτείτε λίγο, μόνο λίγο. Πολλές συμπτώσεις μαζεμένες συνέπεσαν. Γιατί?
Αν θέλετε θα αναφερθώ περισσότερο εφόσον μου το ζητήσετε, την αυριανή όμως μέρα.
Σήμερα ο DOW με κούρασε πολύ και έτσι ο Φαντομάς και όλο το επιτελείο του, γνωστοί και ως παπαγαλίσκοι του Φαντομά,αποχαιρετούν την ομήγυρη.

_________________
Ο αγών ξεκίνησε. Πίσσα και πούπουλα στους γιαλαντζί αναλυτές.
<<Μηδέν εις το Πηλίκον>>


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 15, 2009 11:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 06, 2009 9:26 pm
Δημοσιεύσεις: 22860
[quote]Στην μετοχη αυτη ειμαι απο τα 0.90 σημερινα 0.60 [μετα το σπλιτ] της προηγουμενης αυξησης του 2007 και μονο απογοητευμενο δεν με εχει αφησει,
αντιθετα απο ΟΛΕΣ τις αλλες,που εμπιστευτηκε ο κοσμακης τον οβολο του στις αυξησεις τους την ιδια περιοδο!!!
της ΕΤΕ συμπεριλαμβανομενης!!!

Επαναλαμβανω το σχολιο μου,που απο οτι καταλαβα δεν πολυδιαβαστηκε

Στην μετοχη ειμαι μακρο....

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν εκμεταλευομαι και τις διακυμανσεις της,που ειναι πολλες..ειπαμε ειμαστε ΤΑΥΡΟΙ οχι μοσχοι

Αλλα δεν καταλαβαινω το μενος πολλων για αυτη την μετοχουλα,,ξερω για τα στραβα της,αλλα επαναλαμβανω σε μακροεπενδυση εχει κρατησει αξιοπρεπεστατη σταση σε σχεση με αλλα!!!

Να θυμισω ΣΠΡΙ απο 5[σπλιτ] στα 0.80!!!
ΕΤΕ απο 48 στα 8.80

Μαρφβ απο 13 στα 1.20!!!
κλπ
Και μιλαω απο 2007 και μετα

Οι συγκρισεις ειναι ενδεικτικες για αυτους που απλα παραμενουν στο χαρτακι

Οσοι κατεθεσαν τον οβολο τους ,στην αυξηση της ,στα 0.60 το 2007 χανουν σημερα? :?:

Αντιθετα οσοι μπηκαν στην ΕΤΕ στα 22 η στην Αλαπις στον 1 η στον Νηρεα στα 4.60!!!
το 2007 επισης
μπορουν αραγε να πουν το ιδιο??

Τοτε προς τι τοσο μενος για αυτην ΕΙΔΙΚΑ??

Ξεφορτωματα και φορτωματα ΠΑΝΤΑ υπηρχαν και παντα θα υπαρχουν στα Χρηματιστηρια..το ζητημα ειναι τι μενει στο τελος

Εδω το τελος ΔΕΝ το ξερω,απλα γραφω οτι μεχρι στιγμης
τα ΜΑΚΡΟσυμπερασματα ειναι θετικα...

_________________
Ο κερδισμένος επενδυτής... Είναι ο ενημερωμένος επενδυτής !!


Τελευταία επεξεργασία από verdadeiro και Παρ Μάιος 15, 2009 11:38 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 15, 2009 11:37 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 01, 2009 11:10 pm
Δημοσιεύσεις: 2262
ΣΥΓΓΝΩΜΗ φιλτατε VERDI αλλα θεωρω οτι ειναι ΑΔΥΝΑΜΑ τα χερια αυτων που υποσχονται να την πανε στο 2.34. ΕΙΠΑΜΕ να ειστε ΤΑΥΡΟΙ αλλα οχι ΜΟΣΧΟΙ...Υ.Γ. Φιλτατε ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕ οτι το after hours ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ στην τιμη της μετοχης αφου αφορα ADR. ΕΞΗΓΗΣΕ σε παρακαλω την διαφορα γιατι απευθυνεσαι σε ΜΗ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΕΣ ΜΙΚΡΟΕΠΕΝΔΥΤΕΣ.


Τελευταία επεξεργασία από μαρινης και Σάβ Μάιος 16, 2009 12:03 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 15, 2009 11:42 pm 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 06, 2009 9:26 pm
Δημοσιεύσεις: 22860
Ποιοι το υποσχονται παλι αυτο ,φιλε Μαρινη??? :?:

2.34 ειχε στις 5200 μον..λες να το γραψει και στις 2150??

Εγω παλι ελπιζω οχι....

Προσεχε τι γραφεις,μιλας για την πιο αξιοπρεπη σε μακροεπενδυση μικρουλα..

Οι συγκρισεις με οποιες αλλες επιλογες ειναι καταλυτικες

_________________
Ο κερδισμένος επενδυτής... Είναι ο ενημερωμένος επενδυτής !!


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 757 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 142 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr