neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 757 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 20, 2010 4:43 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 2:28 pm
Δημοσιεύσεις: 406
zachmour έγραψε:
Έχει πλάκα που όλα πάμε να τα εξηγήσουμε όπως μας βολεύουν. Πέφτουμε σφαιράτοι μαζί με όλα τα Χρηματιστήρια του κόσμου και επειδή είμαστε ταύροι λέμε ότι όλα είναι ένα ψέμα για να μας πάρουν τα χαρτιά. Πέφτει η Citi 99% και λέμε ποια Citi τώρα? Εθνικάρα!! Τώρα ανεβαίνουν τα υπόλοιπα και εμείς πέφτουμε και επειδή δεν θέλουμε να πιστέψουμε ότι είμαστε ένα μπουρδέλο βρίσκουμε πάλι την εξήγηση ότι πειραματίζονται οι ξένοι μαζί μας.


Η πιο σωστη και αληθινη τοποθετηση που εχω διαβασει τις τελευταιες εβδομαδες σ αυτο το φορουμ. Φιλε εισαι αψογος. 5αστερο

_________________
Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν ευκολα λόγω εμπειρίας


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 20, 2010 4:49 pm 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 06, 2009 9:26 pm
Δημοσιεύσεις: 22860
Για μενα η γραμμη τασης ειναι συνολικη οχι αποσπασματικη!!

Το πετρελαιο εγραψε υψηλα τα 84 προτου φυσιολογικα διορθωσει!!
στα 77 κατι τωρα

Το ιδιο ΝΕΑ ΨΗΛΑ εγραψαν ο Dow και ολα τα μεγαλα Χρηματιστηρια,παρα τα περι αντιθετου λεγομενων καποιων που κατα δηλωσιν τους τα σορταρουν συνεχως..

Για μενα η συνεχεια ειναι ΞΕΚΑΘΑΡΗ ..τριψηφιο νουμερο στον μαυρο χρυσο και βεβαια ψηλοτερα νουμερα για τα Χρηματιστηρια..

Πικρη ανορθογραφια η Ελλαδα,που αποτελει το προσκεφαλι ..δικαιωσης των απανταχουν πικραμενων σορτακηδων,
που λιγους μηνες πριν δεν καταδεχονταν να ασχοληθουν με δαυτο!!!


Λοιπον κυριοι το ελλειμα της Ιαπωνιας ειναι το διπλο σε σχεση με το δικο τους ΑΕΠ ..ποσες φορες πρεπει οι Ιαπωνες να αυτοκτονησουν???

Εχει να κανει με ολομετωπη επιθεση κερδοσκοπικη στο ευρο ....και για πολυ συγκεκριμενους λογους...

Οταν αυτη σε λιγους μηνες τελειωσει...ειμαι περιεργος να δω ποσοι απο τους αγοραστες του..πατου...θαναι εδω να συζητουν

Τωρα οσοι πιστεουν το αντιθετο..ταχω γραψει δικαιωμα τους...και μπορουν να αναγραφουν αναλυτικα τους λογους στην ενοτητα μου..

Παντα μου αρεσε ο δημιουργικος διαλογος..
ποτε τα συνθηματολογικα πικροχολα σχολια

_________________
Ο κερδισμένος επενδυτής... Είναι ο ενημερωμένος επενδυτής !!


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 20, 2010 5:12 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 12:42 am
Δημοσιεύσεις: 784
Κοίτα που πήγε ο διάολος να καθίσει...2030... :twisted:


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 20, 2010 5:16 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Παρ Μάιος 29, 2009 10:49 pm
Δημοσιεύσεις: 838
file verda pantws mono oi axartoi einai wraia kai to eyxaristiountai ayto pou simvainei kata kapoion tropo kai as leme emeis to antitheto tous eautous mas koroideuoume...........proswpika ki egw apeksw pleon tha koitazw giati opws fainetai den glitwnoume to 1800 min pw kai pio katw kai distixws dne iparxei kai kati ston orizonta na mas aifnidiasei thetika na mas SOKAREI giati mono trelo sok theloume........
kalitera osa exasa kai na koitazw kai an dw kapoia stigmi pws tha pigainoume 1 mina panw tha mpw kai as min exw parei ston pato.........gia thn wra meta thn imerominia stou skorpiou mas KSEKOLIASAN


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 20, 2010 5:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 4:57 pm
Δημοσιεύσεις: 5
O Λογος που θα πτωχευσει το ΕΛληνικο κρατος ειναι απλος.

ΔΙοτι οι βαλκες οι πολιτικοι μας δεν εχουν ιδεα απο οικονομια.

ΠΧ

http://www.market-talk.net/index.php/essay/article/7938

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
market logic, not fantasy

www.market-talk.net


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 20, 2010 5:25 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 2:28 pm
Δημοσιεύσεις: 406
verdadeiro έγραψε:
Για μενα η γραμμη τασης ειναι συνολικη οχι αποσπασματικη!!


Το ιδιο ΝΕΑ ΨΗΛΑ εγραψαν ο Dow και ολα τα μεγαλα Χρηματιστηρια,παρα τα περι αντιθετου λεγομενων καποιθων που κατα δηλωσιν τους τα σορταρουν συνεχως..

Για μενα η συνεχεια ειναι ΞΕΚΑΘΑΡΗ ..τριψηφιο νουμερο στον μαυρο χρυσο και βεβαια ψηλοτερα νουμερα για τα Χρηματιστηρια..


Λοιπον κυριοι το ελλειμα της Ιαπωνιας ειναι το διπλο σε σχεση με το ΑΕΠ της Ελλαδας..ποσες φορες πρεπει οι Ιαπωνες να αυτοκτονησουν???

Εχει να κανει με ολομετωπη επιθεση κερδοσκοπικη στο ευρο ....και για πολυ συγκεκριμενους λογους...

Οταν αυτη σε λιγους μηνες τελειωσει...ειμαι περιεργος να δω ποσοι απο τους αγοραστες του..πατου...θαναι εδω να συζητουν

Τωρα οσοι πιστεουν το αντιθετο..ταχω γραψει δικαιωμα τους...και μπορουν να αναγραφουν αναλυτικα τους λογους στην ενοτητα μου..

Παντα μου αρεσε ο δημιουργικος διαλογος..
ποτε τα συνθηματολογικα πικροχολα σχολια

Ευχαριστω για την απαντηση σου που ειναι αφορμη ενος διαλογου η αν θελεις μια ανταλλαγης αποψεων. Αρχιζοντας τις απαντησεις μου απο τη τελευταια παραγραφο σου, θελω να πιστευω οτι δεν υπονοεις τιποτα σε προσωπικο επιπεδο λεγοντας για συνθηματολογικα και πικροχολα σχολια, γιατι ποτε δεν εχω κανει κατι τετοιο.

Σχετικα με τη πρωτη παραγραφο σου και τη γραμμη τασης τι ακριβως εννοεις λεγοντας οτι ειναι συνολικη και οχι αποσπασματικη? Ποια ειναι η αρχη αυτης της συνολικης και ποιο το τελος? Αλλα πως να υπαρξει τελος σε κατι το συνολικο αν δε τελειωσει? Καταλαβαινεις τι εγραψες? μια ακομα ερωτηση εδω. δεν υπαρχει αντιφαση σ αυτο που λες με το αλλο που πολυ σωστα εχεις γραψει επανειλημμενα οτι την αγορα τη βλεπουμε μερα-μερα η κομματι-κομματι ?

Σχετικα με τη δευτερη παραγραφο σου, δε θ απολογηθω εγω για κανεναν αν καποιοι σορταραν τα ξενα κι εκεινα εκαναν ψηλοτερα. Αλλωστε ποτε δε ταυτιστηκα μαζι τους. Ελπιζω να θυμασαι οτι σε κατ ιδιαν τηλεφωνικες συζητησεις μας τον Ιουλιο, σου ειχα πει τους φοβους μου για το φθινοπωρο σχετικα με την αυτονομηση του δικου μας ΧΑ σε σχεση με τα ξενα (πανω τα ξενα ξεφορτωμα στο δικο μας). Το ιδιο ακριβως ειχα συζητησει και με το lestat σε πμ, αλλα και με το πλουμιστο ο οποιος μου ειχε πει αυτα τα πραγματα δε γινονται. Να που εγιναν και δικαιωθηκα

3η παραγραφος σου και η απαντηση μου ειναι οτι ολοι καποτε θα δικαιωθουμε. Και αυτοι που λενε πανω και αυτοι που λενε κατω, γιατι και πανω θα εχουμε και κατω. Δωσε μου το timing να σε κανω πλουσιο

Την αλλη παραγραφο σου σχετικα με το ελλειμμα της Ιαπωνιας....ε ... δε θα τη σχολιασω γιατι σε ανομοια πραγματα δε μπορεις να κανεις συγκρισεις. Ελπιζω οτι το εγραψες ως αστειο και οχι ως σοβαρο επιχειρημα

Στην επομενη παραγραφο σου και στην επιθεση κατα του ευρω αναρωτιεμαι αν η οικονομια μας δεν ηταν σ αυτο το χαλι θα τη χρησιμοποιουσαν για να κανουν επιθεση κατα του ευρω? η ειναι κατι καινουργιο οι επιθετικες κινησεις εναντιων νομισματων χωρων με αδυνατες οικονομιες? ισα ισα που επρεπε να το περιμενουμε οτι αυτο θα γινοταν, δεν ηταν κεραυνος εν αιθρια

Οταν θα τελειωσει σε λιγους η πολλους μηνες καποιοι θα τραβανε τα μαλλια τους για τις τιμες που ψωνισαν και καποιοι αλλοι θα τριβουν τα χερια τους. Ποιος ο λογος ομως να μην ειναι εδω και να συζητουν? :D ;)

_________________
Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν ευκολα λόγω εμπειρίας


Τελευταία επεξεργασία από frenchie και Τετ Ιαν 20, 2010 5:59 pm, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 20, 2010 5:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 11:51 pm
Δημοσιεύσεις: 353
market-talk έγραψε:
O Λογος που θα πτωχευσει το ΕΛληνικο κρατος ειναι απλος.

ΔΙοτι οι βαλκες οι πολιτικοι μας δεν εχουν ιδεα απο οικονομια.

ΠΧ

http://www.market-talk.net/index.php/essay/article/7938

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Φίλε παλιό αλλά καλό και προπάντως διαχρονικό...

Εμένα μου το είχαν στείλει πριν από 2 χρόνια περίπου όταν ήταν της μόδας οι εταιρικές αναδιαρθρώσεις/συγχωνεύσεις για την επίτευξη οικονομιών κλίμακος.

ΥΓ. Γιατί έχουν μεγαλύτερη ιδέα από οικονομία οι έξω? Μη μας πιάνει τώρα το πεσιμιστικό μας. Απλά όλα είναι θέμα μεγεθών και έχουν βρει τώρα ευκαιρία και μας χτυπάνε (όχι ότι δεν το αξίζουμε βέβαια με όσα έχουν γίνει), για την αποκόμιση του μεγαλύτερου δυνατού κέρδους.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 20, 2010 6:15 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 3:14 pm
Δημοσιεύσεις: 232
ειμαι εκτός .... αλλά σχτικά με το PEG Που ρώτησε κάποιος. Ρ=Ε/(i-g) δηλαδή P= τιμή E= κέρδη ανα μετοχή i= προεξοφλητικό επιτόκιο g= ρυθμός αναπτυξης.

Μάλλον αυτόε είναι ο δείκτης θα το κοιτάξω απο Πρασκευή που αθ είμαι σπίτι


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 20, 2010 8:25 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 8:55 pm
Δημοσιεύσεις: 1145
The PEG ratio (Price/Earnings To Growth ratio) is a valuation metric for determining the relative trade-off between the price of a stock, the earnings generated per share (EPS), and the company's expected growth.
In general, the P/E ratio is higher for a company with a higher growth rate. Thus using just the P/E ratio would make high-growth companies overvalued relative to others. It is assumed that by dividing the P/E ratio by the earnings growth rate, the resulting ratio is better for comparing companies with different growth rates[1].


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 20, 2010 9:27 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 2:28 pm
Δημοσιεύσεις: 406
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ έγραψε:
Το αστείο είναι ότι σε λίγες ημέρες που θα αρχίσει η άνοδος


σε λιγες μερες......που θ αρχισει η.....ανοδος :geek: . ωρε μπραβο αισιοδοξια, λες να γινει κανα miracollo? η μηπως απ τις σφαλιαρες που πεφτουν εχουμε χασει τ αυγα και τα καλαθια και δε βλεπουμε μπροστα μας? απ την αλλη βεβαια η αλεπου κοκκοροπουλα ονειρευεται :lol: :lol:

_________________
Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν ευκολα λόγω εμπειρίας


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 757 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 138 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr