neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 757 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 21, 2010 3:26 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 27, 2009 11:04 am
Δημοσιεύσεις: 33
Και ακομα δεν εχεις δει τιποτα.....
Οταν δεις την ΕΤΕ +4% στο κλεισιμο να δεις γελιο που θα πεσει και εδω και αλλου.

http://www.capital.gr/gmessages/showTop ... st_1525921


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 04, 2010 9:06 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 09, 2010 2:27 am
Δημοσιεύσεις: 24
Εχεις δικιο Verdi!Πολυ φορτισμενες οι μερες!Καθε πρωι στον καθρεπτη κανω ασκησεις θαρους....με λενε Γιωργο και υπαρχω, αναφωνω! :) Για την ΓΤΕ θελω την γνωμη σου για εταιρεια και πορεια χρηματιστηριακης τιμης.Εδω και ενα χρονο βλεπω ανασταση του ογκου συναλλαγων.Πλησιαζει και τα χαμηλα της.Να μαστε καλα παω να τσικνησω γιατι απο αυριο θα τσικνηζει εμενα μαλλον το χαα :) Καλο βραδυ συντροφοι και συναγωνιστες.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2010 11:30 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 30, 2009 11:07 am
Δημοσιεύσεις: 31
καθαρά διαγραμματικά κοιτώντας την αγορά, οι 1950 μονάδες κατά τη γνώμη μου ήταν το τελευταίο οχυρό!
Από κει και κάτω, αυτοί που βλέπουν ισχυρή στήριξη στις 1870 ή στις 1800 (οι περισσότεροι) κρίνονται ως υπεραισιόδοξοι!!!
Το ΧΑ θα προσεγγίσει τα προηγούμενα χαμηλά έτους! κάπου στις 1500 μονάδες. Έχουμε τουλάχιστο ένα 20% από τα τωρινά επίπεδα.
Δεν κάνω τον γκουρού, προς Θεού, αλλά καταθέτω μία γνώμη γιατί ετσι βλέπω μέσα από το διάγραμμα και την ορμή της πτώσης η οποία δυστυχώς πραγματοποιείται με ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΟΓΚΟΥΣ! Οι παραπάνω ενδιάμεσες κουφιοστηρίξεις (1870, 1800 και ακολουθούν οι 1720 και πάει λέγοντας) προσφέρονται για trade ή αλλιως μεροκάματο του τρόμου καθότι αυτό το trade πρέπει να γίνεται ενδοσυνεδριακά (όπως είδαμε και προχθές). Γνώμη μου πάντα, κάτω από τις 1950 ίσως πρέπει να προβούμε σε έστω και μερικό stop loss στα τραπεζικά χαρτιά επειδή όλα δειχνουν ότι θα προσεγγισθούν τα χαμηλά του Μάρτη.
Verda, ευχαριστώ για τη φιλοξενία και να με συμπαθάς γιατί ξέρω την άποψή σου για τις τεχνικότητες και τα διαγράμματα αλλά και για τα χαμηλά και υψηλά που δεν υπάρχουν έτσι και αλλιώς, αλλά απλώς ήθελα να καταθέσω αυτό που βλέπω στο διάγραμμα.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2010 12:03 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 12:42 am
Δημοσιεύσεις: 784
ΕΤΕ στα 14...όταν ήταν 28, όλοι κλεγοντουσαν που χάσανε το ράλι...

Τώρα τα ίδια άτομα βάζω στοίχημα φοβούνται να ψωνίσουν!

Δεν τις πάω πολύ τις τράπεζες, αλλα υπάρχουν και κάποια όρια...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2010 12:19 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Ιουν 22, 2009 9:43 pm
Δημοσιεύσεις: 495
Καλημέρα,

Συμφωνώ με τον kanouchr,

υπάρχουν όρια τα οποία τα έχουν ήδη ξεπεράσει....

πρέπει να μπει ένα τέλος σ' αυτην την ιστορία


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2010 12:20 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τρί Οκτ 27, 2009 10:44 am
Δημοσιεύσεις: 76
Πρώτη μικρή αγορά σε ΕΤΕ-14,38, σε ΜΥΤΙΛ-4,01, σε πΟΤΕ-9,20, σε ΙΝΛΟΤ-3,22
αν και θεωρώ ότι θα υπάρξει μεγάλη ταλαιπωρία και αυτήν την στιγμή δεν φαίνεται κάτι στον ορίζοντα που θα αλλάξει το τοπίο.

Δυστυχώς συνέπεσαν τα προβλήματα του χρέους με την διόρθωση(;) των ξένων. Και αναμένονται και τα άσχημα τραπεζικά αποτελέσματα.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2010 12:25 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Οκτ 27, 2009 2:00 pm
Δημοσιεύσεις: 123
Αφού μίλησα με ένα φίλο Ελληνο-Αμερικανό πρίν από 15 μέρες, είχα ένα σφίξιμο στο στομάχι. Γιατί μου είπε ότι ο ίδιος και οι φίλοι του την βλέπουν καρφί για τα 12 ευρώ και εκεί έχουν σκοπό να αγοράσουν πρώτη φορά οι εξ Αμερικής Έλληνες, σίγουρα όχι όλοι αλλά τουλάχιστον το περιβάλλον του φίλου. Τον ρώτησα πως κατάληξε στο νούμερο αυτό και μου είπε ότι ο ίδιος και οι φίλοι του δεν κατέληξαν σε τίποτε αλλά οι brokers τους το πρότειναν.

Μου φαίνεται άλλη φορά θα δίνω πολύ μεγαλύτερη σημασία στα λόγια του φίλου από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2010 2:48 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2009 12:05 pm
Δημοσιεύσεις: 122
Τι ωραίος ο Κωστόπουλος.... Φόρτωσε στους μαλάκες (???) τους ξένους (???) στα 12 ευρώ την ΑΛΦΑ, έβαλε και τους υπόλοιπους στην αύξηση στα 8 ευρώ και μην τον είδατε τον Παναή... Μέχρι και ο Βγενό θα έχει ζηλέψει την κίνησή του αν και ακόμα κρατάει το ρεκόρ με το φόρτωμα στους Άραβες των μετοχών της ΜΑΡΦΒ στα 12 και της ΜΙΓ στα 6,7.

Η μεγάλη αγαπημένη που και καλά όποιος την διακρατεί χρόνια κερδίζει έχει κεφαλαιοποίηση 8,6δις όταν μόνο μέσα στα 2,5 τελευταία χρόνια έχει κάνει ΑΜΚ 4,5δις και έχει εκδώσει και προνομιούχες μετοχές άλλου 1 δις και έχει πάρει από το Δημόσιο άλλα 400εκ.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2010 2:57 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 12:42 am
Δημοσιεύσεις: 784
Τώρα έρχεστε στα λόγια μου...Τράπεζες=Καζίνο.

Μόλις φτιάξει λίγο όμως το πράγμα θα ξεχαστεί και πάλι αυτό...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2010 3:02 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τρί Οκτ 27, 2009 10:44 am
Δημοσιεύσεις: 76
Μόλις φτιάξει το πράγμα, πώς όμως;

Πέρσι την κατάρρευση των τραπεζών τις έσωσαν οι κυβερνήσεις των διάφορων κρατών.
Τώρα που το πρόβλημα είναι τα κρατικά χρέη ποιός και κυρίως πώς θα σώσει τα κράτη;

Λύση είμαι σίγουρος θα δοθεί στο τέλος, αυτό το τέλος δεν είμαι σίγουρος πόσο κοντά είναι. Και κυρίως τι επιπτωσεις μετά θα έχει.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 757 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 137 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr