neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 14 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανέβηκε, Σχόλιο Αγοράς - Ερωτήσεις από Π. Δάντη 27/10/2010
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 27, 2010 9:50 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2010 3:02 pm
Δημοσιεύσεις: 256
Πολύ ενδιαφέρουσες οι αναλύσεις σας κ Δάντη, ευχαριστώ και εύχομαι να συνεχιστούν από αυτό το φόρουμ .
Θέλω να σταθώ στο θέμα βραχυπρόθεσμα ή μακροπρόθεσμα . Μήπως καμιά φορά η αγορά βλέπει πιο μακριά από τον οποιοδήποτε επενδυτή-αναλυτή και συνεπώς δεν αποκαθίσταται ποτέ μακροπρόθεσμα αυτό που σήμερα θεωρούμε στρέβλωση ;
Νομίζω στην εποχή που ζούμε μεγαλύτερη σημασία έχει η βραχυπρόθεσμη πορεία . Η μεταβλητότητα είναι πολύ μεγάλη και έχει πια ανατραπεί η θεωρεία της χρόνιας διακράτησης μετοχών . Σε σχέση με αυτό βρίσκω πολύ θετικό που μας δίνετε τα stop loss, είναι ίσως το σημαντικότερο εργαλείο για τον σύγχρονο επενδυτή .


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανέβηκε, Σχόλιο Αγοράς - Ερωτήσεις από Π. Δάντη 27/10/2010
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 27, 2010 10:15 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Σεπ 06, 2010 1:55 pm
Δημοσιεύσεις: 12
Την καλησπέρα μου σε όλους και τα συγχαρητήριά μου (και πάλι ) στον κο Πάνο Δάντη που είναι πάντα άμεσος ,κατανοητός και λέει κάποια πράγματα με το όνομά τους χωρίς να τα στρογγυλεύει η να τα εξωραίζει!!Γνωρίζει τεχνική ανάλυση, βάζοντάς την όμως στην σωστή της θέση.
Θα ήταν χρήσιμο ,να υπήρχε το σχετικό διάγραμμα με τις αριθμήσεις κυμάτων και υποκυμάτων όταν μιλάει στο βιντεάκι , ώστε να μπορούμε να τα καταλαβαίνουμε καλύτερα.Μιλάω βέβαια για τον ΓΔ ,την ΕΤΕ και κάποιες άλλες μεγάλες.Αν γίνεται θα ήταν πολύ χρηστικό.Ας το δεί σε συνεργασία με τον κο Μιχάλη.
Με εκτίμηση


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανέβηκε, Σχόλιο Αγοράς - Ερωτήσεις από Π. Δάντη 27/10/2010
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 28, 2010 3:10 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Οκτ 23, 2010 1:23 pm
Δημοσιεύσεις: 9
Kαταρχάς να ευχαριστήσω με την σειρά μου τον κ. Δάντη και όποιον άλλο συμμετέχει στο να βγεί το MARKET COMMENT της ημέρας.Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες όσων αφορά την ζήτηση εικόνας στην τεχν. ανάλυση και αν ήταν δυνατό να βάζατε κάποιο φίλτρο ώστε να μην ακούγονται οι εξωτερικοί θόρυβοι που δυσχαιρένουν την ακρόαση του βίντεο,καθώς και επίσης αν ήταν δυνατή η ανάγνωση των ερωτήσεων των αναγνωστών του φόρουμ πιο καθαρά απο τον κ .Δάντη ή απο κάποιον τρίτο.
ευχαριστώ και ελπίζω να μην γίνομαι υπερβολικός..είναι απλά μια πρόταση μου.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανέβηκε, Σχόλιο Αγοράς - Ερωτήσεις από Π. Δάντη 27/10/2010
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 02, 2010 11:05 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Παρ Μαρ 26, 2010 3:00 am
Δημοσιεύσεις: 388
Καλημέρα σας,

Ανέβηκε το video του κ. Δάντη


Τα video θα τα βλέπετε από εδώ στην ενότητα λόγο αλλαγών για συμβατότητα μέχρι να ετοιμαστεί η νέα σελίδα του neotv.gr

Καλή Συνέχεια













Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 14 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 493 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr