neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 23 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: 1200 Μονάδες σε 3 μήνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 06, 2009 12:07 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
βασισμένος σε ένα άρθρο φίλε μου, δεν θα συμφωνήσω για κάτι που βλέπω με τα μάτια μου μέχρι και την προηγούμενη πέμπτη

τώρα για τις OTC συναλλαγές δεν θα μπορούσα να το ξέρω και ΑΠΟΡΩ πως ο δημοσιογραφος αυτός το έμαθε μέσα σε 12 ώρες
αν δω δε και την ωρα που γραφτηκε το αρθρακι να υποθέσω ότι απ τισ 5-6 το πρωι ειχε τις συνομλίες αυτός ο δημοσιογράφος???

Επέτρεψε μου να γνωρίζω καθ ότι δούλευα κάποια χρόνια ως φοιτητης στην ΒΟΕ και στον Οικον. Ταχυδρόμο, οτι όλο αυτο το συνάφι πριν τις 10 ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΓΡΑΦΕΙΟ, ακόμα κ η υλη των εφημεριδάδων είναι έτοιμη απ τις 12 το μεσημέρι για την άλλη ημέρα με κενό κάτι δίστηλα μην κ τυχει κατι

ΑΥΤΟ μου φαντάζει υποπτο κ λιγο κυημα της φαντασιας, ειδικα σε τόσο short term period

ΦΑΝΤΟΜΑ ντεν εχω οικογενεια ακομα για αυτο εχω και την πολυτελεια να ασχολουμαι με το ΧΑ (χαχαχα)

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: 1200 Μονάδες σε 3 μήνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 06, 2009 5:46 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Μάιος 06, 2009 5:20 pm
Δημοσιεύσεις: 2
Φίλε μου Lestat, να σε ρωτήσω κάτι?
Αν πάει στις 1200 μονάδες θα αγοράσεις?
Γιατί για να πάει στις 1200 θα πρεπει όλα να είναι μαύρα
Η εμπειρία μου λέει ότι αυτός που δεν αγόρασε στις 1900 στις 1700 στις 1500 δεν θα αγοράσει ούτε και στις 500


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: 1200 Μονάδες σε 3 μήνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 06, 2009 6:45 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
Γιώργο για να σου απαντήσω είμαι αγορασμένος και στις 1450 κ στις 1800 και στις 1900 κ σημερα

βεβαια κ θα αγορασω αν εχω την υγεια μου τα λεφτα μου κ τη δουλεια μου

εγραψα οτι έγραψα σαν τιτλο αλλα ρε παιδια γιατι κοιτάτε ολοι ΜΟΝΟ τον τίτλο? δείτε τι γράφω κ παρακάτω σε ενα συγκεκριμένο ποστ
Παράθεση:
1. Τελείωσε η κρίση??? περίεργο εμένα δεν μου φαίνεται έτσι?
2. Στην ΕΛΛΑΔΑ μας περιμένουν καλύτερες ή χειρότερες ημέρες? Για πείτε μου...Για εμένα το ελλειμμα υπερβαίνει το 8%
3. Οι διάφορες δείκτες ανεργείας, που βρίσκονται?
4. Είμαστε χώρα με δυνατό παραγωγικό ιστό? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ


ΝΒ για να μη νομίζετε οτι ειμαι σπεκουλαδορος, δεν λέω οτι οι μετοχες τώρα στα επίπεδα αυτά ειναι ΑΚΡΙΒΕΣ ελεος, απλα την κινηση βραχυπρόθεσμα κ μεσοπρόθεσμα κοιτάμε, κ σίγουρα δεν απευθυνομαι σε επενδυτές έτσι?



τα χαρτιά είναι κ τώρα φτηνα...παρα πολυ φτηνα

και για να σου απαντησω βεβαιως κ θα βάλω στα 1200 λεφτά όπως το έκανα κ πριν κ θα περιμένω

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: 1200 Μονάδες σε 3 μήνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 07, 2009 1:47 pm 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 06, 2009 9:26 pm
Δημοσιεύσεις: 22860
Δημοσιεύθηκε: 14:21 - 07/05/09


Στο ποσό των 321 εκατ. ευρώ ανήλθε η καθαρή εισροή από τους ξένους επενδυτές τον Απρίλιο, για πρώτη φορά από τον Ιούλιο του 2008, σύμφωνα με το μηνιαίο στατιστικό δελτίο του ΧΑ.

Συγκεκριμένα, οι εισροές προέρχονται από ξένους θεσμικούς (171,73 εκατ. ευρώ) και ξένα νομικά πρόσωπα (241,99 εκατ. ευρώ) ενώ αντίθετα εμφανίζουν εκροές κεφαλαίων τα ξένα φυσικά πρόσωπα (8,6 εκατ. ευρώ) και οι υπεράκτιες εταιρίες (83,68 εκατ. ευρώ).

Οι Έλληνες επενδυτές εμφανίζονται πωλητές, με εκροές κεφαλαίων ύψους 316,99 εκατ. ευρώ, οι οποίες προκύπτουν από ιδιώτες επενδυτές (208,4 εκατ. ευρώ), ιδιωτικές χρηματοοικονομικές εταιρείες (89,05 εκατ. ευρώ) και ιδιωτικές μη χρηματοοικονομικές εταιρείες (31,1 εκατ. ευρώ), ενώ οριακές εισροές παρουσιάζει ο Δημόσιος τομέας (11,57 εκατ. ευρώ).



ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ επενδυτες εμφανιζονται
ΠΩΛΗΤΕΣ ολο τον Απριλιο..!!!

Χωρις σχολια



Διαβαστα προσεκτικα.... φιλε Lestat

_________________
Ο κερδισμένος επενδυτής... Είναι ο ενημερωμένος επενδυτής !!


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: 1200 Μονάδες σε 3 μήνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 07, 2009 3:06 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
επειδη διαβάζω προσεκτικά έχω να παρατήρησω το εξής

1. Τα 321 εκ ευρώ αγορές τον Απρίλιο δεν εξηγούν τις συνολικές αγορές, το gap είναι πολυ πολυ μεγάλο, έλληνες βάλαν τα περισσότερα εκεί
2. Το άρθρο αναφέρει επιλεκτικά για τις πωλήσεις των ελλήνων, χωρίς πουθενά να αναφέρει τις αγορές
3. τα ξένα νομικά πρόσωπα, δεν είναι απαραιτήτως ξένοι, για παράδειγμα θα σου πω στον οργανισμό που εργάζομαι οι αγορές που κάνουμε σε 3 συγκεκριμένα χαρτιά δεν γίνονται από την εδώ εταιρία, αλλά από κυπριακή συνδεδεμένη ;-)

ουτως η αλλως φίλε μου, ταμείο στο τέλος (δηλ τέλη σεπτέμβρη)

εκει θα δούμε αν είχα δίκιο ή αδικο κ αναλόγως θα υποστώ και τον όποιον σχολιασμό

γενικά όμως η προσωπικη μου άποψη είναι ότι οι 5000 είναι το ταβάνι για το ελληνικό ΧΑ οτιδήποτε άλλο θα ήταν στρέβλωση

κ κάπου εδώ θα σας πω κ το άλλο

σε 12 μηνες απο τώρα οι εταιρίες που θα είναι εισηγμένες στο ΧΑΑ θα είναι 25% λιγότερες απ τις σημερινές

Δηλ εν ολιγοις μου λέτε εσείς οτι η κρίση τελος, ειδικά στην ελλάδα!!!!! Πάντως κ το 29 δεν πήγε απατο κατω να εχετε υπόψη

ΝΒ Δόξα τω διαολω, δεν ειμαστε στον κάπιταλ να μας κάνει κάποιος καραγκιόζης μπαν κ μιλάμε ελεύθερα

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: 1200 Μονάδες σε 3 μήνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 07, 2009 6:51 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
θελω αυριο ενα -3 και τη δευτερα ένα -4, μετά μια βδομάδα ανοδικές και παντελονιασμα παλι

απενοχοποιήστε το trading ρεεεεεεεεεεε

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: 1200 Μονάδες σε 3 μήνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 10, 2009 9:50 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
Αν εδώ γράψω ότι σε ένα χρόνο από τώρα eurobank δεν θα ειφίσταται τι θα μου λέγατε?

οτι ειμαι τρελός έτσι?

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: 1200 Μονάδες σε 3 μήνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 11, 2009 7:11 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Απρ 05, 2009 9:29 pm
Δημοσιεύσεις: 72
Μπα, ποτέ δεν ξέρεις ποιος μπορεί να την αγοράσει :ugeek:


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: 1200 Μονάδες σε 3 μήνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 11, 2009 8:07 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
σε αυτό μαζί σου
για αυτο προσέχω παρα πολυ κ τις λέξεις που επιλέγω
δεν είπα θα κλείσει, απλά δεν θα υπάρχει.χεχεχε

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: 1200 Μονάδες σε 3 μήνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 11, 2009 1:27 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
Μαλλον ο 20αρης εμεινε απο καύσιμο

βγηκα παλι εξω με ενα καλο traid κ περιμενω να δω τι θα γίνει

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 23 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 258 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr