neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 5 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Σημερον κρεμαται επι ξυλου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 29, 2011 7:37 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 8:09 pm
Δημοσιεύσεις: 92
Το Κοινοβουλιο σημερα νομοθετει την Βια κατα του λαου ...

οποτε σημερα μεχρι την επομενη δοση ολοκληρωνεται ο επιλογος της Εθνικης τραγωδιας ...

Σημερα θα δουμε την πλεον αποκρουστικη μορφη του
<<< Κινηματος >>> που εντεχνα θα μας παρουσιασει τι εκρυβε τοσα χρονια στο αυγο του ........

Το αυγο του φιδιου

Το αυγο εσπασε ,το φιδι μεγαλωσε και εφτιαξε πραγματα !!!

Εφτιαξε .......

το Χρηματιστηριο

το Κτηματολογιο

τον Οτσαλαν ...

την Siemens....

Τον γιγαντα με τα ξυλινα ποδια ...

Υποθετω οτι η ψηφοφορια σημερα να ειναι ονομαστικη για να θυμουνται τα παιδια μας και τα εγγονια μας υστερα απο χρονια, ποιοι ψηφισαν την φτωχοποιηση της χωρας και το ξεπουλημα μας στους
ΔΙΕΘΝΗΣ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΥΣ .....Αισχος πουλημενοι .........

_________________
Φωτια .....στον μεγαλυτερο Οικο Ανοχης της Πλατειας Συνταγματος


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σημερον κρεμαται επι ξυλου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 29, 2011 7:54 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Ιουν 29, 2009 8:48 am
Δημοσιεύσεις: 441
Τι σου κάνει η ψυχολογία, εκεί που κανείς δεν ψώνιζε σήμερα θα έχουμε αγορές με προσδοκία κερδών έστω και πρόσκαιρων.Μας ξεπουλάνε, υποθάλπτουν τις επόμενες γενιές και εμάς μας ενδιαφέρει τι θα κάνει το ΧΑΑ.Ετσι είναι δυστυχώς και εύχομαι να είμαστε μόνο λίγοι που σκεπτόμασθε έτσι.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σημερον κρεμαται επι ξυλου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 29, 2011 4:18 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 8:09 pm
Δημοσιεύσεις: 92
Εύγε στα 155 πιθηκάκια που ψήφισαν την διάσωση των κεφαλαίων των Τοκογλύφων και των λοιπών διεθνών λαμογιών ....

Αμέσως μετά άρχισε το ξεφόρτωμα στο ΧΑΑ ...........αν και κάποιοι ειχαν φροντισει να ξεκινησουν απο το πρωι

Αλλαγή σκηνικού στο Χ.Α. μετά το "ναι" της Βουλής στο Μεσοπρόθεσμο, καθώς ο τραπεζικός δείκτης γυρισε σε αρνητικό έδαφος, παρά το +6% νωρίτερα,......


Γιατι αραγε ..........?

Μετα την πανηγυρικη ψηφιση του Εκτρωματος η χώρα μας δεν θα χρεοκοπήσει ,η ευημερία και η πρόοδος βρίσκεται προ των πυλών , πακτωλός χρημάτων έρχεται από στιγμή σε στιγμή από τα αδέλφια μας της Ευρώπης .....το ΧΑ γιατί δεν τα εισπράττει όλα αυτά ?


οοοοο εεεεεεεε οοοοοοοοοοοοοοοο :o :o :o ?

_________________
Φωτια .....στον μεγαλυτερο Οικο Ανοχης της Πλατειας Συνταγματος


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σημερον κρεμαται επι ξυλου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 29, 2011 4:22 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Ιουν 29, 2009 8:48 am
Δημοσιεύσεις: 441
Μ' αρέσει που όταν λέω για αύξηση στο αφεντικό μου δε με αγριοκοιτάζει αλλά ξεκαρδιζεται στα γέλια. Άσε που έδιωξε κανα δυο που δε μου άρεσε η μούρη τους
Μ' αρέσει που πολλοί φίλοι μου μετανάστευσαν για καλύτερο μέλλον,γιατί θα έχω extra προορισμούς διακοπών στο εξωτερικό. Άσε που όλο και κάτι θα στέλνουν τις γιορτές.
Μ' αρεσει που ακρίβυνε η βενζίνη και είναι απλησίαστη ,και κουνάω λιγότερο το αμάξι γιατί αυτό σημαίνει ότι θα το έχω για περισσότερα χρόνια,κάνω καλό στην καρδιά μου και είμαι και πολύ μούρη όταν προτείνω σε φίλους να πάμε τσάρκα με το αμάξι στην εθνική.Ασε που όταν πάμε για μπάνιο το καλοκαίρι τσοντάρουν πια όλοι για βενζίνη ενώ παλιά κάναν τον Κινέζο.
Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον.
Μ' αρέσει που οι σερβιτόροι άρχισαν να λένε πάλι ευχαριστώ όσα λίγα και να είναι τα τιπς και αν τους δώσουν.
Επιπλέον για τις γκόμενες ,είσαι σίγουρος πια 100% ότι δε σε θέλει για τα λεφτά σου.
Μ' αρέσει που ο κουλουρτζής έξω από τα μπουζούκια έχει πιο πολύ δουλειά από τη λουλουδού μέσα στα μπουζούκια.
Μ' αρέσει ο καφές που κερδίζω στο τάβλι με φιλαράκια αποτελεί το 2%του μισθού μου που σημαίνει ότι σε 50 παρτίδες έχω βγάλει ένα μισθό.
Μ' αρέσει που θα κόψουν τα επιδόματα.Δεν άντεχα να περιμένω σε ουρές όρθιος.
Μ' αρέσει που το μέλλον της χώρας είναι αβέβαιο, γιατί σε όλους μας έλειπε λίγο πολύ η περιπέτεια στη ζωή μας.
Μ' αρέσει που μπορώ να έχω κατάθλιψη ελεύθερα.Παλιά μου τα είχαν πρήξει όλοι 'Τι σου λείπει ρε μαλάκα?Τη δουλειά σου την έχεις,το αμαξάκι σου,τι άλλο θες?'
Μ' αρέσει που στο σούπερ μάρκετ σπάνια περιμένεις πια τον μπροστά να χτυπήσει 2 καρότσια ψώνια,και αν πέσεις σε τέτοιον,του λες να σε καλέσει και σένα στο πάρτυ.
Μ' αρέσει που βλέπω αυτούς που αποταμίευαν τόσα χρόνια ,να χάνουν τα λεφτά τους,γιατί νιώθω καλύτερα που εγώ τα χάλαγα πάντα μέχρι τελευταίο ευρώ και τώρα από 'σπάταλος' έγινα 'προνοητικός' γιατί τουλάχιστον πρόλαβα και τα χάρηκα.
Μ' αρέσει που γίνονται πιο πολλοί πολιτικοί γάμοι, γιατί σε αυτούς τουλάχιστον δε χρεώνουν για τους πολυελαίους.
Μ' αρέσει που την έχουν δει ξαφνικά όλοι οικολόγοι, και καλά ότι κάνουν οικονομία γιατί προστατεύουν το περιβάλλον.
Μ' αρέσει που λένε ότι θα ξαναγυρίσουμε στη δραχμή, γιατί επιτέλους θα ξοδέψω τις δραχμές που είχα φυλάξει για ενθύμιο και μου έσπαγαν τα νεύρα όταν δεν είχα μία και υπολόγιζα ότι αντιστοιχούν σε 60-70 ευρώ αλλά δεν τις άλλαζε πια η τράπεζα.
Μ' αρέσει που αν πω ότι δουλεύω 2 φορές τη βδομάδα με κοιτούν με συμπάθεια και μου λένε κουράγιο, ενώ πιο παλιά σκεφτόντουσαν 'Ρε τον τεμπέλη'..
Μ' αρέσει που θα έχω και γω μία ιστορία πόνου και δυστυχίας να λέω στις επόμενες γενιές για το παρελθόν της χώρας,όπως εμείς ακούγαμε για χούντα και 2ο παγκόσμιο.Αλλιώς θα με πέρναγαν για πολύ φλώρο...
Ευχαριστούμε, ΠΑΣΟΚ
(...Α, μη το ξεχάσω και ΝΔ, και μεγαλοσυνδικαλιστές-εργατοπατέρες, κλπ "προοδευτικές" δυνάμεις)
φίλε Ηρακλή εγώ 5.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σημερον κρεμαται επι ξυλου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιουν 30, 2011 7:58 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 8:09 pm
Δημοσιεύσεις: 92
Φιλε pariss...........εχεις και την δικη μου επιδοκιμασια με 10αστερο μαλιστα !!!!

Το παραξενο ειναι οτι σε αυτους τους δυσκολους καιρους , καποιοι <<< Περνουν καλα >>> ..........

Ειναι αυτοι ...........που ποτε δεν εργασθηκαν ,ποτε δεν πληρωσαν φορους ,και παντα ηταν απο την σωστη Κομματικη -Πολιτικη πλευρα αναλογα με την περισταση ......

Να ....... και οι αγνωστοι αγνωστοι χθες ξεπροβαλαν απο τις φωλιες τους ....
Ειναι το ιδιο συστημα που τους συντηρει και οποτε τους χρειαζεται ............τους εμφανιζει

Βλεπεις καποια πραγματα λειτουργουν ανταποδοτικα και το πληθος της πλατειας επρεπε να εξαφανισθει

Σκορπισαν φοβο ....επεισαν τους αστους ,αλλα και παραλληλα τους φοβισαν ....ΤΟ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ

Εκατονταδες απλοι ανθρωποι θα το σκεφτουν πολυ αν θα κατεβουν στην πλατεια για να φανε ξανα τονους χημικα στην μουρη

Τονοι χημικα στην ατμοσφαιρα της πολης

Γιατι αραγε ...................?

γιατι ...............

Το προβλημα τους ηταν η εικονα της πλατειας τοσες μερες και η καταληψη της απο ειρηνοφιλους διαδηλωτες

_________________
Φωτια .....στον μεγαλυτερο Οικο Ανοχης της Πλατειας Συνταγματος


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 5 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 63 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr