neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 34 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαμάντια και Κάρβουνα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 10, 2013 12:17 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 12:42 am
Δημοσιεύσεις: 784
Φιλε Gem μια ερώτηση και μονο από εμενα. Τι διακυμάνσεις περιμένεις για την ΕΤΕ στα επόμενα 3 χρονια?

Έκανα μια ανάλυση για την κεφαλαιακή επάρκεια της και ενώ όλοι λένε ότι είναι για τα μπάζα, τελικά παίζει να είναι και η καλύτερη μεσοπρόθεσμα. Έχει πέσει μεγάλο μαγείρεμα με της AMK σε όλες της τράπεζες αλλα νομίζω το βασικό σενάριο ήταν να καταλήξουν όλες πάνω κάτω με την ίδια κεφαλαιακή επάρκεια σε μεσοπρόθεσμο ορίζοντα.


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαμάντια και Κάρβουνα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 10, 2013 12:59 am 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 15, 2009 5:23 pm
Δημοσιεύσεις: 578
kanouchr έγραψε:
Φιλε Gem μια ερώτηση και μονο από εμενα. Τι διακυμάνσεις περιμένεις για την ΕΤΕ στα επόμενα 3 χρονια?

Σε ημερήσιες διακυμάνσεις όσο υπάρχουν τα warrants που λειτουργούν σαν αμορτισέρ δεν πιστεύω να δούμε μεγάλες, όπως είχαμε τις εβδομάδες πριν την εμφάνιση τους. Με τα θεμελιώδη δεν τα πάω καθόλου καλά, γιατί έπαψα να ασχολούμαι με αυτά μόλις συνειδητοποίησα το εύρος του μαγειρέματος που επιδέχονται.

Πριν λίγους μήνες που έγραφα για ΕΤΕ στα € 5 φέτος μου αντιπαραθέτανε από το € 0 μέχρι τα € 0,10 κάποιοι γελοίοι, αλλά και ένα σοβαρός δεν έβλεπε ούτε με σφαίρες αυτό τον αριθμό λόγω θεμελιωδών. Το ταμπλό όμως έγραψε κοντά στα € 5 φέτος.

Με οδηγό τη μαγική μου κρυστάλλινη σφαίρα....( λέμε και καμιά...εξυπνάδα για να περνάει η ώρα) ... σε τριετή βάση βλέπω και τα € 2,50 αλλά και τα € 15 σαν πιθανούς αριθμούς.

_________________
Το blog μου http://bit.ly/Sophocleous και η σελίδα μου στο Facebook http://bit.ly/Gem_FB


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαμάντια και Κάρβουνα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 10, 2013 1:03 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 12:42 am
Δημοσιεύσεις: 784
Μαζί σου και εγώ...Τα ίδια ακριβώς βλέπω. Πάντως νομίζω η τιμή της AMK θα είναι πόλος έλξης για όλες...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαμάντια και Κάρβουνα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 10, 2013 10:56 am 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 15, 2009 5:23 pm
Δημοσιεύσεις: 578
Να ρίξουμε και μια ματιά στην πορεία των μετοχών του Screener μου τις τελευταίες 3, 5, 10, 20, 50, 100 και 200 συνεδριάσεις.

Εικόνα

Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 34 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr