neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 3428 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 336, 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Market Talk με τον Δρ. Πάνο Δάντη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 28, 2013 11:01 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Μάιος 01, 2011 4:57 pm
Δημοσιεύσεις: 1365
Κυριε Δαντη, τι λετε τωρα για τη Wall Street ???

_________________
Νους Υγιης εν Σωματι Υγιει


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Market Talk με τον Δρ. Πάνο Δάντη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 29, 2013 10:41 am 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2009 10:37 pm
Δημοσιεύσεις: 1565
καλημέρα και καλη ανασταση στους καθολικούς και προτεστάντες και βεβαια στους φιλους μας από Βορρά.
φουφου, σπιτια δεν φτιαχνουμε , ειδικα σε γιατρους - γνωστο το ποιος είναι ο Νο1 φοροφυγας κλαδος - και ειδικότερα αν είναι από φωτια, αφου θαπρεπε ναναι ασφαλισμένο.
Ειπαμε να βοηθησουμε , αλλα όχι γιατρους, εφοριακούς, μηχανικούς και φαρμακοποιούς για πολλους λόγους.

Χαρης βγες και κατοχυρωσε, όσο είναι καιρός, γιατι οσο πιο πάνω πάει , τοσο πιο αγρια θα πέσει. 1580 αν ειναι 5αρι ο στοχος και 1665 αν είναι τριάρι. Απο κει και πανω σημαινει πως απο τα χαμηλα του 2009 βλεπουμε impulse και αρα το 2200 είναι εφικτο. Αυτα λενε τα τεχνικα στοιχεία.
Προσωπικα θα συμφωνησω πως ειναι σαφώς καλυτερη η οικονομία από την ΕΕ, αλλα δεν ειναι στην κατασταση που ηταν επι Κλίντον. Νομιζω εδω δεν διαφωνει κανεις. Αλλωστε τα μακρο στοιχεια το επιβεβαιωνουν.
Τωρα, τα υψηλα τα ειδαμε το 2000. Ειναι η οικονομία τετοια που να δικαιολογει 1650 μονάδες ας πουμε? ΟΧΙ. γιατι ανεβαινει? λογω προεξοφλησης εξαιρετικων τριμηνων κερδοφορίας - 3 και 4. Αν επαληθευτουν μπορει να δικαιολογηθει. Αλλα ως ενα βαθμο. Διαφορετικά εχουμε μια φουσκα made by FED.
Tωρα αν συνυπολογισουμε την κατασταση στην euroland, τον μεγαλύτερο εμπορικο εταιρο των ΗΠΑ, δεν θα πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοι για τον βαθμο που θα επιρρεασει τις ΗΠΑ? αποκλειεται να μεινουν ανεπιρεαστες. Βαλτε επιπλέον και οτι η ανεργία είναι στο 7,5 % περίπου κολημένη, που ειναι μεγαλο νουμερο για εκει, και το αυξανομενο ενεργειακο κόστος ( επι Κλιντον το πετρέλαιο ειχε αστειες τιμές) και την Κίνα που δεν ελεγχεται πολιτικα και οικονομικά, αλλά και την Ιαπωνία που τυπώνει ασυστολα και αυτή, έχουμε ενα ρίσκο ιδιαίτερα υψηλό εδω που είμαστε. Φυσικα δεν είναι για σορτ, δεν θαβγαινα εδω σορτ. Αλλα είναι για hedging αν καποιος παραμένει μεσα.
Αν δειτε μια αναλυση που ανεβασα στο εταιρικο μου σαιτ με διαγραμματα για αυτο το θεμα είναι ενδεικτική. (http://alfaalliance.info/?p=648)

_________________
*τα παραπάνω δεν αποτελούν προτροπες ή συστάσεις για αγορά , πώληση ή διακράτηση μετοχών, ομολόγων, παραγώγων και νομισμάτων.

Dr. Πάνος Δάντης, DBA,CEFA,CAM


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Market Talk με τον Δρ. Πάνο Δάντη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 29, 2013 11:58 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Μάιος 01, 2011 4:57 pm
Δημοσιεύσεις: 1365
Κ.Δαντη εισαι μεσα στο μυαλο μου!

Φυσικα και αυτο θα κανω την αλλη εβδομαδα "Οχι στον πανικο,Οχι στην απληστια"
Αν και πιστευω οτι εχει και αλλο πανω, αλλα στην αγορα υπαρχουν κανονες,,,

Ο παναγαθος να βοηθαει το Αμερικα!!!

_________________
Νους Υγιης εν Σωματι Υγιει


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Market Talk με τον Δρ. Πάνο Δάντη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 29, 2013 12:24 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 8:55 pm
Δημοσιεύσεις: 1145
fufutos έγραψε:
Μίρα, αν ήταν όλα αυτά αντικειμενικά και όχι μαγειρεμένα δεν θα ήταν αυτά τα νούμερα. Ειδικά στον τομέα της υγείας η κατάσταση είναι πέρα από κάθε όριο. Έχουν να πληρώσουν 11 μήνες. Σε σημείο που γνωρίζω ότι υπάλληλοι κάποιας εταιρίας ψυχικής υγείας αυτή την εβδομάδα θα καταθέσουν ασφαλιστικά μέτρα κατά της εταιρίας της ίδιας. Δηλαδή κατά του κράτους μιας και πληρώνονται όταν η εταιρία παίρνει λεφτά από το υπουργείο υγείας και αφού αφαιρεθούν τα ασφαλιστήρια (ΙΚΑ) που συνήθως εξαντλίουν και το καταβληθέν ποσό. Άρα δεν είμαστε εκεί. Εκεί που λέει θα είμαστε όταν θα έχουν αποπληρωθεί όλοι.

@XANODOS
Ο φίλος σου ο Σόιμπλε σε επιβεβαιώνει και με εξευτελίζει. Είχες δίκιο τελικά.
http://www.nooz.gr/economy/soimple-kses ... us-perasei
Βέβαια αυτά έλεγε και ο Χίτλερ αλλά αυτό είναι ιστορία και μάλλον δεν κάνει να θυμόμαστε. Είναι κακό

@ΟΛΟΙ
Τι εγίνε ρε παίδες; Μόλι μίλησα για καμμένο σπίτι και λεφτά εξαφανιστήκατε; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Αστειέυομαι φυσικά. Κρατάει ακόμα το παντελόνι κι ας μας τα κάνει θάλασσα η Μέρκελ...


foufou
πως να σε ξεχάσω, απλά θα σου κατέβαζα... το τι δεν μπορείς να φανταστείς για την SIEMENS... την γλυτωσες.

ΜΗΝ προστρέχετε σε δικαιολογίες. Επικεντρωθείτε στο διαταυτα.
Κοψτε τις καταναλωτικές συνήθειες και ΔΗ τις εισαγόμενες καταναλωτικές συνήθειες.

Εαν δεν μπορείτε... ε! τοτε σιγουρα σας φταίει η Μερκελ και ο Σοιμπλε.

Ο Σοιμπλε (Γερμανία πουλάει) εσυ, εσεις, εμεις... γιατι αγοράζεις/ουμε με δανεικά?
Η Ευα φταιει η ο Αδαμ... οπς! συγνωμη το μηλο που κοκινησε πολύ?


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Market Talk με τον Δρ. Πάνο Δάντη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 29, 2013 10:57 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Πέμ Σεπ 23, 2010 11:11 am
Δημοσιεύσεις: 403
Ρε Πάνο δεν είμαι γιατρός. Από την καταρραμένη τη ράτσα των Κτηνιάτρων είμαι. Εμείς δεν είχαμε ποτέ τέτοια προνόμια. Μη με κατηγοριοποιείς μαζί με τους γνωστούς κλάδους. Άσε που δεν ασκώ οπότε αυτό με βγάζει από την κατηγορία ούτως ή άλλως. Συνεπώς αν αλλάξετε άποψη εδώ είμαι. Δέχομαι και προσφορά σε έργο. Κανα καθαρισματάκι, κανα στοκάρισμα. Κανα βίδωμα μπρίζας. Για τις κυρίες προσφέρονται και καμιά 30ρια πλύσεις σε πληντύριο και μπόλικα υαλικά για λάντζα.

@XANODOS

Ρε φίλε δεν υπάρχει προκομένη εταιρία στην Ελλάδα για να κάνω τη δουλειά μου. Πήγα να πάρω ψυγείο, κουζίνα, πλυντήριο και τηλεόραση. Αν σου πω ότι στην Ελλάδα παράγουν επιλεκτικά θα με πιστέψεις; Τελικά κατέληξα μεταξύ Γερμανού και Αυστριακού. Αναγκαστικά. Εντάξει, τα ανταλλακτικά είναι όλα κινέζικα. Γνωστό αυτό. Αλλά όπως και να έχει, δεν βρήκα και τίποτα Ελληνικό. Δεν θα πω μάρκες για να μη θεωρηθεί διαφήμιση αλλά ακόμη και τα Ελληνικά που είδα είναι εκμεταλλεύσεις άλλων. Τώρα από εκεί και πέρα ότι και να λέμε η ποιότητα του Γερμανού που κάποτε ήταν κορυφή έχει πέσει τρελλά. Εντάξει δεν έχει φτάσει τον Ιταλό αλλά πάντως έχει γίνει χάλια αν και πάντοτε ανώτερη από πολλές άλλες.
Και για τη Siemens τί να μου πεις; Όπου πήγε λάδωσε. Μπορεί να βρήκε και να λάδωσε αλλά αυτό δεν την καθιστά αθώα. Αφού είμαστε κάφροι ας μην ερχόταν. Είναι κανονισμοί της ΕΕ. Όπως με το χρέος. Αν λαδώσεις δεν δικαιούσαι να πάρεις ξανά κανένα μέρος σε διαγωνισμούς εντός ΕΕ. Απορώ γιατί δεν γίνονται οι κατάλληλες καταγγελίες. Μήπως γιατί η Siemens είναι πηγή ζωής(οικονομικής) για τη Γερμανία; Δεν ξέρω. Υποθέτω. Παραλληρώ.

_________________
Το να είναι κάποιος γίδι δε με απασχολεί. Αλλά το να προσπαθεί να με πείσει ότι είμαι κι εγώ γίδι για να μην αισθάνεται μόνος του, με εξοργίζει.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Market Talk με τον Δρ. Πάνο Δάντη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 01, 2013 9:16 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 8:55 pm
Δημοσιεύσεις: 1145
λοιπόν αγαπητέ φουφου... έχουμε και κλαίμε...

ριξε μια ματιά εδω... http://www.euro2day.gr/specials/dr_mone ... ticle.aspx
...
Η Ελλάδα βρίσκεται στην 24η θέση της γενικής κατάταξης με κριτήριο το ύψος του πλεονάσματος και στην 39η με βάση τις γερμανικές εξαγωγές, που ανήλθαν σε 4,69 δισ. ευρώ.
Οι ελληνικές εξαγωγές προς τη Γερμανία καταλάμβαναν την 47η θέση, με την αξία των προϊόντων να ανέρχεται σε 1,83 δισ. ευρώ.
Όμως, αν παραβλέψει κανείς τα συγκεντρωτικά στοιχεία για το πλεονασματικό εμπορικό ισοζύγιο της Γερμανίας, αλλά λάβει υπόψη τον πληθυσμό κάθε χώρας, δηλαδή στο κατά κεφαλήν εμπορικό πλεόνασμα, το συμπέρασμα είναι εντυπωσιακό.
Η Ελλάδα ξοδεύει πολύ περισσότερα από τις ΗΠΑ κατά κεφαλήν για την αγορά Mercedes, BMW και άλλων καταναλωτικών προϊόντων.
Συγκεκριμένα, ο μέσος Έλληνας ξόδεψε κάπου 207 ευρώ κατά κεφαλήν έναντι 115 ευρώ του μέσου Αμερικανού.
Η ίδια αναλογία κατά κεφαλήν ανερχόταν σε 290 ευρώ έναντι 81 το 2011.

Μπορεί εγω ο "μαλαξ" και πολλοί άλλοι συμπατριώτες να σκοτωνόμαστε να πουλησουμε κανα ελληνικό προιόν
αλλά οι εδω αραχτάδες εν τω καφε-πεζοδρομείο μας στέλνουν αδιαβαστους,

Κρατα Σοιμπλε γερά, να μαζέψουμε τον μαχαλά.

συνέχεια. Β.
Θυμασαι αγαπητέ φουφου το..
Ρε σεις το ακουσατε? τι? γυφτος πηγε στο φεγγαρι. Πως, με τι? Με Datsun.
Το Datsun εγινε Nissan και απλωθηκε σε ολο τον κόσμο.
Πως εγινε αυτο φουφου!!! εαν ΔΕΝ το αγόραζαν οι Ιάπωνες κρατικες υπηρεσίες αλλά και πολιτες.
Το 1972 οταν ο πατερας μου αγορασε ενα MAZDA pickup 1200cc 65,000 δρχ. στην Ιπαωνια κόστιζε 450,000 Γιεν.
Οι Ελληνες τότε εκτιζαν σπιτια, και ΔΕΝ αγοραζαν εισαγόμενα.

Πως τα καταφεραν οι Κορεάτες με τις κατσαρόλες αυτοκινητα να πειάσουν τους Ιάπωνες σιγά σιγά... Η Κορέα γέμισε με δικα τους αυτοικίνητα.
Οι Ιταλοί κυκλοφορουσαν με Φιατ και Αλφα, οι Γερμανοί με VW και Οπελ, οι Γαλλλοι με Σιτροεν και Πεζω... να και η Siemens, Alcatel, Olivetti klp... ολοι αυτοί αγόραζαν τα προιόντα τους.

Και εμεις οι νεοΕλληνες θέλουμε
- τα καλυτερα
- τα ακριβότερα
- τα ντιζαινατα

και ολα αυτά με δανεικά. Μην στεναχωρησουμε τους ονειροπόλους των καφε-πεζοδρομων ανα τη επαρχιούπολη. Αε βάλει και η γιαγιά κανα 4-5 συνταξεις μωρέ. Μερτσέντες ειναι αυτή. Βενζίνη ? ε! κατι θα βρούμε, ασε που φέτος ειδαμε και Porsche Cayenne να κουβαλαει ξυλα...

Και αντε να αφησουμε αυτα που ΔΕΝ παράγουμε. Ριξε μια ματια στην κουζίνα και τσεκαρισε τι ελληνικό έχεις. Σε αυτό το κομματι ολα υπάρχουν απο ελληνικες εταιρείες, ακομη και τα δηθεν ξενα παραγονται φασον απο ελληνικές εταιρείες. Αλλα που εμεις ΜΗ μας δει και η γειτόνισσα...

Οχι αγαπητέ φουφου. ΔΕΝ θέλουμε Σοιμπλε. Σταλιν θέλουμε. Να ξεκαθαρησει τον μαχαλά.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Market Talk με τον Δρ. Πάνο Δάντη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 01, 2013 9:54 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Πέμ Σεπ 23, 2010 11:11 am
Δημοσιεύσεις: 403
XANODOS έγραψε:
Οχι αγαπητέ φουφου. ΔΕΝ θέλουμε Σοιμπλε. Σταλιν θέλουμε. Να ξεκαθαρησει τον μαχαλά.


Είδες που ήρθες στα λόγια μου; Κι εγώ αυτό λέω. Άγριος κομουνισμός χρειάζεται....
Επίσης να σου τονίσω ότι καμία από τις συσκευές μου δεν έχει τίποτα Ελληνικό επάνω. Ούτε τα εγχειρίδια δεν υπήρχαν στα Ελληνικά. Αναγκάστηκα να ανατρέξω στο ιντερνετ και να τα ψάξω από τη μαμά εταιρία. Αλλά πάντως είχε Μακεντόνσκι. Κάτι παίζει νομίζω. Μάλλον οι Μακεντόνσκι το έχουν καλύτερα το παιχνίδι με τις εταιρίες αυτές. Και καμία εταιρία στην Ελλάδα δεν παράγει τέτοιο φασόν που να μπορεί να βγει στη μαζική παραγωγή. Η Κίνα είναι πρωτοπόρος σε αυτά τα ηλεκτρονικά και τα ηλεκτρικά. Σε πιάνω αδιάβαστο. Άνοιξε εσύ ότι αγόρασες την τελευταία φορά να το δεις το made in China. Και δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς σκοτώνεστε να πουλήσετε κανα Ελληνικό προϊόν. Σε ποιές τιμές; Γιατί δεν είσαστε ανταγωνστικοί; Φταίει το κράτος; Ή φταίει που πήρα κουζίνα καινούρια που μου την έκανε ο μαραγκός με 1600 ευρώ μέσα σε 2 μέρες με τα καλύτερα υλικά της αγοράς και όπου κι αν είδα δεν βρήκα ούτε το μισό αυτής της κουζίνας με 3000; Βλέπεις εσείς οι "μάλαξ" (συ είπας) μπορεί να ξεσκίζεστε αλλά για να μοσχοπουλήσετε, όχι για να πουλήσετε. Και συν τοις άλλοις, δεν ξέρω για εσένα γιατί δε σε γνωρίζω προσωπικά αλλά ξέρω πολύ καλά τη νοοτροπία του Έλληνα "επιχειρηματία". Θέλουν ως επί το πλείστον να πουλήσουν ένα προϊόν την ημέρα και να βγάλουν όλη τη βδομάδα. Όχι φίλε. Το ότι έχεις επιχείρηση δε σε κάνει επιχειρηματία. Έχει πολλάααααα από πίσω μια επιχείρηση. Δεν είναι μαλα.. αυτοί που απευθύνονται σε κάποιον ειδικό για κάθε πτυχή της επιχείρησής τους. Απλώς αν ο ειδικός είναι Έλληνας θέλει να παρέχει τις υπηρεσίες του μια μέρα έναντι αντιτίμου 4 εβδομάδων. Γι αυτό έλεγα λοιπόν ότι ήρθες στα λόγια μου. Χρειάζεται άγριος κομουνισμός.

Υ.Γ. Και με συγχωρείς αλλά εγώ και όταν είχα μερτσιντές, την είχα δουλέψει και ακριβοπληρώσει.Τώρα αν εσύ ξέρεις μόνο κόσμο ο οποίος τα αγόραζε γιατί το χρήμα έρεε άφθονο, δεν ξέρω τι να σου πω. Πάντως στην Ελλάδα, ανέκαθεν, υπήρξαν και τίμιοι άνθρωποι που τώρα μπορούν να μιλάνε. Και να σου πω...Κανείς δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι και τα μάτια του απέναντί μου. Εγώ ποτέ δεν έκλεψα. Και ούτε καβαλημένο καλάμι είμαι σε αντίθεση με πάααααρα πολλούς....

_________________
Το να είναι κάποιος γίδι δε με απασχολεί. Αλλά το να προσπαθεί να με πείσει ότι είμαι κι εγώ γίδι για να μην αισθάνεται μόνος του, με εξοργίζει.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Market Talk με τον Δρ. Πάνο Δάντη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 02, 2013 9:53 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 8:55 pm
Δημοσιεύσεις: 1145
φουφου

Φυσικά και αφορά αυτους που απολαυσαν χωρις να το αξίζουν.

Αλλοιμονο σε μια κοινωνία εαν ΔΕΝ υπάρχουν οι δουλευταραδες, οι δημιουργικοί, οι παραγωγικοί, οι υπομονετικοί, οι αξιοι και οι τιμιοι.
και αλλοίμονο εαν τους ξεχναμε.

ΟΧΙ δεν θελω αγριο κομμουνισμό.
Φοιτητης στο Δ. Βερολινο τον μοιριστηκα ξόφαλτσα. ΔΕΝ ειναι ζωη ευτή. Ουτε για ζώα δεν ειναι. Και αυτα θέλουν την ελευθερία τους.

Εξ αλλου το DNA μας δεν ειναι για τέτοια.

επιμενω... μονοι μας πρεπει να τα κανουμε ολα αυτά. Διορθωση των κακως κειμενων.

Ο καθενας μας να βαλει το χεράκι του με τον ενα η άλλο τρόπο. οσο παρακαλας τοσο ΔΕΝ σε λυπαται ο άλλος, προπάντων ο έχων.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Market Talk με τον Δρ. Πάνο Δάντη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 03, 2013 9:40 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Μάιος 01, 2011 4:57 pm
Δημοσιεύσεις: 1365
Κ. Δαντη,εχεις την μεγαλη μου καλησπερα!!!

Με την δικη σας παρεναιση αλλα και την δικη μου εμπνευση την προηγουμενη παρασκευη,,,
εκανα χθες τη μεγαλη κινηση ισως στην πιο καταλληλη στιγμη στη wall tr,,,τωρα ειμαι ΛΕΥΚΟΣ!!!

Και απότι βλεπω παμε σε μια λογικη και αναμενομενη διορθωση τουλαχιστον στη φαση αυτη,,,
Θα εχουμε την ευκαιρια και παλι να τα λεμε,,,

Ευχαριστω για την συμβολη σας!!!

Με εκτιμηση
xaris

_________________
Νους Υγιης εν Σωματι Υγιει


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Market Talk με τον Δρ. Πάνο Δάντη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 05, 2013 7:19 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2009 1:28 pm
Δημοσιεύσεις: 158
ΚΥΡΙΕ ΔΑΝΤΗ
ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΛΦΑ,ΕΤΕ ΚΑΙ FTSE? :?:


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 3428 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 336, 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr