neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 104 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση Ενκλώ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 10, 2009 11:20 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 8:23 pm
Δημοσιεύσεις: 730
soter76 έγραψε:
αυριο με ανοδική αγορά,συνεχίζει την ανάβαση-αν ρέει αίμα όπως και σήμερα,το μάτσ θα είναι δύσκολο-τα κέρδη μας είναι σημαντικά...

Κύριε soter. Εσείς φαίνεστε για σοβαρός και να κάνετε το καθήκον σας σήμερα.

_________________
Ο αγών ξεκίνησε. Πίσσα και πούπουλα στους γιαλαντζί αναλυτές.
<<Μηδέν εις το Πηλίκον>>


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση Ενκλώ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 10, 2009 11:55 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 9:54 pm
Δημοσιεύσεις: 382
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Φαντομά καλή σου ημέρα.Δήλωσα προ 2 εβδομάδων ότι θα βάλω κάποια κέρδη σε φαντάσματα.πήρα το ρίσκο έχοντας πλήρη επίγνωση της κατάστασης.Μην ξεχνάς ότι είμαι μηχανολόγος μηχανικός και επισκέπτομαι όλες τις βιομηχανίες της βόρειας Ελλάδας.
οι βασικές μου θέσεις (ανω των 60.000) είναι σε αμοιβαία μετοχικά της EUROBANK LUX.Θεωρώ όμως ότι μετά από 11 χρόνια καθημερινής παρακολούθησης ΠΡΕΠΕΙ να έχω σε ανοδικές κινήσεις ΚΑΙ μετοχές υψηλού ρίσκου.

βασικές θέσεις μου σε ΟΤΕ,ΕΛΠΕ,ΕΦΤΖΙ και σε αυτές θέλω τα ΚΥΡΙΩΣ σχόλιά σου(μου επιτρέπεται ο ενικός; )

ο γνήσιος έχει DS,ή CX 2500 Τurbo... ;)

_________________
...η νέα τάξη διαλύει κράτη με εμφυλίους και πλαστά "γεγονότα" -διώχνω το μίσος για το διπλανό μου-αγαπώ την πατρίδα μου...

http://s3.battleknight.gr/index.php?loc=hire&ref=Njk5MzY=


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση Ενκλώ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 10, 2009 11:58 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 9:54 pm
Δημοσιεύσεις: 382
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
http://images.google.gr/images?source=i ... 1&ct=title

_________________
...η νέα τάξη διαλύει κράτη με εμφυλίους και πλαστά "γεγονότα" -διώχνω το μίσος για το διπλανό μου-αγαπώ την πατρίδα μου...

http://s3.battleknight.gr/index.php?loc=hire&ref=Njk5MzY=


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση Ενκλώ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 10, 2009 12:02 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
Παράθεση:
ΟΤΕ,ΕΛΠΕ,ΕΦΤΖΙ


μια χαρά σε βρίσκω φίλε μου κ με σωστή επενδυτική στρατηγική

Μακάρι η Κλωνατέξ να σωθεί και να αποδόσει
αλλά η συγκυρία είναι δύσκολη κ ινδοι κ κινέζοι έχουν τσακίσει την αγορά

με downsizing προσωπικού θεωρώ ότι είναι σε θέση να δουλέψει

τώρα όσον αφορά το άλλο παιδι του λαναρα τη λανετ, προσωπικά για εμένα είναι τελειωμένη υπόθεση

εφόσον ασχολείσαι με φαντασματα θα σού έλεγα να παρακολουθήσεις λίγο αεγεκ κ μαικ
ειδικά η πρώτη αν κάνει κ reverse split θα τρέξει (συνήθως το κάνουν αυτό τέτοιου είδους χαρτιά μετά το reverse split)

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση Ενκλώ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 10, 2009 12:10 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 9:54 pm
Δημοσιεύσεις: 382
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Η Λανέτ δεν είναι φάντασμα-είναι ο ίδιος ο διάολος... :D

δεν πήρα ποτέ και φυσικά ΔΕΝ θα πάρω ΠΟΤΕ κάτι άλλο εκτος ΟΤΕ...

για τον ΜΑΙΚ έκανα χθες το σχόλιό μου και με βρίσκεις σύμφωνο 100%

_________________
...η νέα τάξη διαλύει κράτη με εμφυλίους και πλαστά "γεγονότα" -διώχνω το μίσος για το διπλανό μου-αγαπώ την πατρίδα μου...

http://s3.battleknight.gr/index.php?loc=hire&ref=Njk5MzY=


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση Ενκλώ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 10, 2009 9:42 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 8:55 pm
Δημοσιεύσεις: 1145
τώρα με τους Γερμανούς στο τιμόνη και την DeutscheBank παραπόδας...

μήν περιμένετε και τρελλές αποδόσεις...

αποδόσεις αλα Deutsche Telekom, nachsehen...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση Ενκλώ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 12, 2009 8:06 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 8:23 pm
Δημοσιεύσεις: 730
soter76 έγραψε:
Φαντομά καλή σου ημέρα.Δήλωσα προ 2 εβδομάδων ότι θα βάλω κάποια κέρδη σε φαντάσματα.πήρα το ρίσκο έχοντας πλήρη επίγνωση της κατάστασης.Μην ξεχνάς ότι είμαι μηχανολόγος μηχανικός και επισκέπτομαι όλες τις βιομηχανίες της βόρειας Ελλάδας.
οι βασικές μου θέσεις (ανω των 60.000) είναι σε αμοιβαία μετοχικά της EUROBANK LUX.Θεωρώ όμως ότι μετά από 11 χρόνια καθημερινής παρακολούθησης ΠΡΕΠΕΙ να έχω σε ανοδικές κινήσεις ΚΑΙ μετοχές υψηλού ρίσκου.

βασικές θέσεις μου σε ΟΤΕ,ΕΛΠΕ,ΕΦΤΖΙ και σε αυτές θέλω τα ΚΥΡΙΩΣ σχόλιά σου(μου επιτρέπεται ο ενικός; )

ο γνήσιος έχει DS,ή CX 2500 Τurbo... ;)

Κύριε soter ελπίζω να κάνατε το καθήκον σας προχθές, που πρώτος από όλους ο Φαντομάς έδωσε το εναρκτήριο σύνθημα και την τελική τιμή στόχο των 14 σέντς. Πρώτος , πρώτος , πρώτος και μοναδικός, μιας και γνωρίζει τους καρπαζοεισπράκτορες που ανέλαβαν δράση και ξέρει πως σκέφτονται αυτοί οι κακομοιραίοι.
Λοιπόν για να μην ξεχνιόμαστε ούτε ένα ευρώ στην αύξηση κεφαλαίου, αφήστε τους να κελαηδούν στο ταμπλό. Πρόκειται με διαφορά για την χειρότερη εταιρία της Χρηματαγορά μας. Μόλις σας φτιάξουν την ψυχολογία, θα σαν κάνουν να αγοράσετε και άλλες μετοχές, στη συνέχεια να μπείτε μαζικά και στην αύξηση, αλλά μόλις πάρουν τα μαρούλια οι τραπεζίτες, θα κλάψετε με μαύρο δάκρυ και εκεί θα δείτε - μετά την αύξηση - τον πάτο τον άπατο που θα σας ξεπατώσει. Μην πιστεύετε αυτά τα γραφικά περί βαθύ πυθμένα της ΕΝΚΛΩ, εδώ έχουμε το βαθύ λαρύγγι και ουχί το βαθύ πυθμένα. Θα σας ξεπατώσουν.

Κύριε soter στο θέμα μας τώρα. Καμιά από τις μετοχές που αναφέρατε δεν συγκινεί το Φαντομά αυτή τη στιγμή.
Ο ΟΤΕ θα έχει μια προοδευτική άνοδο των μεγεθών του, όσο οι Γερμανοί θα χώνουν το νυστέρι τους όλο και πιο βαθιά στην ραχοκοκκαλιά των τεμπελαριών δημοσίων υπαλλήλων του. Δεν ενδιαφέρονται για τη μετοχή, προς το παρόν. Ίσως και να την μαζεύουν διαμέσου διαφόρων funds, ξέρετε τώρα εσείς τι γατόνια είναι οι Γερμαναράδες.

Τέλος κύριε soter να έχετε μετοχές υψηλού ρίσκου, καμιά αντίρρηση, αλλά εδώ έχουμε μετοχή σκουπιδαριού ρίσκου και αυτό κάθε νοήμων άνθρωπος θα πρέπει πρωτίστως να το γνωρίζει. Εσείς το γνωρίζετε, αλίμονο στους άλλους.

[b]Κυρία μου[/b] όπως βλέπετε επέστρεψε ο εφιάλτης σας. Μην ανησυχείτε όμως, δεν θα έχει πολύ χρόνο να ασχοληθεί μαζί σας. Βλέπετε ο Φαντομάς έκλεισε καλό deal για μια μικρούλα. Ποια είναι? Σιγά μην σας την πω. Σας λέω μόνο ότι έχει τιμή κάτω από 1 αλλά πάνω απο 0,4 ευρώ και όταν περάσει τα 80 σέντσια με όγκους 1 και 2 εκατομμύρια μετοχές αρπάξτε κανένα κομμάτι.
Προς το παρόν όμως θα πρέπει να χαλάσουμε τα διαγράμματα της και να στραβώσουμε όλους τους τεχνικούς. Ναι ναι ναι ο Φαντομάς ξέρει και τα τεχνικά άριστα, παρόλο που είναι αγράμματος και ξύλο απελέκητο.

_________________
Ο αγών ξεκίνησε. Πίσσα και πούπουλα στους γιαλαντζί αναλυτές.
<<Μηδέν εις το Πηλίκον>>


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση Ενκλώ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 12, 2009 8:23 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 9:54 pm
Δημοσιεύσεις: 382
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Καλημέρα σε όλους

Κύριε Φαντομά,μιας και δεν μου απαντήσατε για τον ενικό,αναδιπλώνομαι.Το σκηνικό που περιγράψατε το γνωρίζω και έχω πάντα ΜΑΤΙΑ ΑΝΟΙΧΤΑ.πέστε μου αλήθεια,ποιές μετοχές ακόμη θα έπρεπε να λοκάρουν τα νεανικά μάτια μου;

ευχαριστώ και καλημέρα σας!

_________________
...η νέα τάξη διαλύει κράτη με εμφυλίους και πλαστά "γεγονότα" -διώχνω το μίσος για το διπλανό μου-αγαπώ την πατρίδα μου...

http://s3.battleknight.gr/index.php?loc=hire&ref=Njk5MzY=


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση Ενκλώ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 12, 2009 8:39 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 8:23 pm
Δημοσιεύσεις: 730
soter76 έγραψε:
Καλημέρα σε όλους

Κύριε Φαντομά,μιας και δεν μου απαντήσατε για τον ενικό,αναδιπλώνομαι.Το σκηνικό που περιγράψατε το γνωρίζω και έχω πάντα ΜΑΤΙΑ ΑΝΟΙΧΤΑ.πέστε μου αλήθεια,ποιές μετοχές ακόμη θα έπρεπε να λοκάρουν τα νεανικά μάτια μου;

ευχαριστώ και καλημέρα σας!

Κύριε soter μιλάτε μου, όπως αισθάνεστε εσείς καλύτερα. Μην δίνετε σημασία στον πληθυντικό που χρησιμοποιεί ο Φαντομάς.
Αλήθεια πιστεύετε ότι μέσα απο τα forums θα βρείτε απαντήσεις στο ερώτημα σας, στο τι θα πρέπει να κοιτούν τα μάτια σας? Εδώ είναι το κλουβί των τρελών, που όλα τα ξέρουν και όλα τα γνωρίζουν. Βρίσκουν τιμές στόχους και στο τέλος είναι οι πρώτοι μάγκες του χωριού.
Σας δίνω και μια συμβουλή. Ποτέ να μην ζητάτε από τους γκουρούδες να σας προτείνουν ή να σας αναλύουν μετοχές. Ποτέ ποτέ ποτέ.
Μόνο διαβάζετε τους, αφήστε τους να εκτίθενται και αν είστε ευφυής - που μάλλον είστε - ξεχωρίστε τους ανόητους καρπαζοεισπάκροτες, από τους πραγματικούς γκουρούδες.
Κατανοήστε πότε είναι γνώστες και πότε μπλοφάρουν. Με τρελούς έχετε να κάνετε, καλή ψυχανάλυση χρειάζονται.

_________________
Ο αγών ξεκίνησε. Πίσσα και πούπουλα στους γιαλαντζί αναλυτές.
<<Μηδέν εις το Πηλίκον>>


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση Ενκλώ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 12, 2009 6:28 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 1:13 pm
Δημοσιεύσεις: 89
Εγω ξεφορτωσα στα 0,14. 100% κερδος ειχα πολυ καιρο να παρω. Τωρα παω για αλλα ωραια χαρτιά.
Ο στρατηγικος αποχωρησε.
Τι λετε για λιγα Χαλυβδοφυλλα? Μηπως ψαχνουν κανενα στρατηγικο επενδυτη αυτα, να μπω?

_________________
Ο δισεκατομμυριούχος που έγινε εκατομμυριούχος
Ο Σαπακέμπορας


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 104 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr