neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 162 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 12, 2009 6:33 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 1:13 pm
Δημοσιεύσεις: 89
Ειχα κατι οικονομιες για να αγορασω ΣΑΟΣ το ΧΑΟΣ. Αλλα τωρα θα περιμενω να παρω ΕΤΕ στα 2,54. Ελπιζω μονο να ειναι προβληματικη επιχειρηση τοτε, γιατι σας τολεω, εγω μονο τετοια αγοραζω.
Ειχα καπου και κατι Νηματεμπορικες απο παλια, αλλα δεν θυμαμαι που τις εχω κρυψει.

_________________
Ο δισεκατομμυριούχος που έγινε εκατομμυριούχος
Ο Σαπακέμπορας


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 12, 2009 9:06 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2009 11:44 pm
Δημοσιεύσεις: 436
lion έγραψε:
εφη, μια τεχνικη ερωτηση - απορια:
προσπαθω να εντοπισω το 4 υποκυμα του ροζ 3 ,για να το χρησιμοποιησω σαν πιθανο στοχο του ροζ 4 . νομιζω ειναι στα 25,5 Ε περιπου . εχω λαθος? μπορεις να μου πεις αν ειναι εφικτος στοχος η αν η σκεψη μου ειναι λαθος ?
μαλλον θα ειναι το υποκυμα 3 το μικροτερο ε? οπερ ατοπο ! τι λες?


Εκκίνηση ( 0 ) = 31,08
1ο = 27,72
2ο = 29,92
3ο = 21,48
4ο = 25,94
5ο = 11,24
Επομένως, έστω και αν το τρίτο είναι μικρότερο του πέμπτου, είναι ωστόσο μεγαλύτερο του πρώτου.
Όπερ ορθόν.

_________________
Οι απόψεις, όσο με αφορά, θα είναι πάντα αυστηρά υποκειμενικές και
επ’ ουδενί επικουρικές σε λήψη ή ματαίωση οιασδήποτε επενδυτικής απόφασης
.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 12, 2009 10:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 11:04 pm
Δημοσιεύσεις: 67
ευχαριστω πολυ εφη !


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 16, 2009 6:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 11:04 pm
Δημοσιεύσεις: 67
εφη με καταπληκτικη ακριβεια 0,19Ε επιασες τον αρχικο στοχο !!!!!!! που εδω και μηνες, εγω τουλαχιστον,ειχα διαβασει.
θα ηθελα σε παρακαλω μια ανανεωση απο δω και περα τι περιμενουμε τεχνικα - κυματικα , και σε ποια επιπεδα βλεπεις να στηριζεται η ετε ?


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 16, 2009 10:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2009 11:44 pm
Δημοσιεύσεις: 436
sme ETE0906-P continuous

Η ανάλυση του συνεχόμενου sme λήξης Ιουνίου 2009 της ΕΤΕ, σε σχέση με την ανάλυση του ημερήσιου διαγράμματος τιμών της, ήδη από τις 03/06/2009 έδωσε την πρώτη ένδειξη ότι επίκειται μεσοπρόθεσμη κορύφωση στην μετοχή, διασπώντας πτωτικά τα επίπεδα της πρώτης κάτω κόκκινης γραμμής, η οποία αντιστοιχεί στην κάτω γκρι γραμμή του καναλιού του ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ καφέ κύματος c στο ημερήσιο διάγραμμα όπου το ίδιο μήνυμα δόθηκε στις 04/06/2009.
Στις 04/06/2009 επίσης, to sme έδωσε την δεύτερη ένδειξη, με την πτωτική διάσπαση της μεσοπρόθεσμης κάτω πράσινης γραμμής του καναλιού ( κάτι που στο ημερήσιο διάγραμμα φάνηκε στις 09/06/2009 ), παραμένοντας ωστόσο η τιμή του περιορισμένη ακόμη εντός του μπλε Fibonacci arc κσι συγχρόνως επάνω από την τέταρτη γραμμή ( από κάτω προς τα πάνω ) του καφέ Gann fan.
Στη συνέχεια και εκ νέου περιοριζόμενη επάνω από την δεύτερη κόκκινη γραμμή του καναλιού, καθ όσο χρόνο συνέχιζε να παραμένει εντός του τελευταίου πεδίου του παραπάνω μπλε Fibonacci arc, ανήλθε εκ νέου διαμορφώνοντας νέα υψηλά ( the last goodbye kiss που ανέφερα σε προηγούμενα σχόλιά μου) για να ξεκινήσει αμέσως μετά το collapse down, κάτω από την πράσινη γραμμή του καναλιού, αλλά και έξω και κάτω από το μπλε arc, το οποίο θα την οδηγούσε πολύ γρήγορα τουλάχιστον στα επίπεδα της τελευταίας κάτω καφέ γραμμής του παραπάνω Gann fan. Κάτι που έγινε μέσα σε σχεδόν μία ημέρα, ΑΠΟΔΕΙΚΝΎΟΝΤΑΣ το τέλος της μεσοπρόθεσμης διορθωτικά ανοδικής της πορείας και την επίσημη εισδοχή της στο επόμενο μεσομακροπρόθεσμο πτωτικό κύμα, που θα την οδηγήσει το πιθανότερο σε νέα χαμηλά, όπως αναλύθηκε στο ημερήσιο διάγραμμά της.

Θα ακολουθήσει update του ημερήσιου διαγράμματος τιμών της μετοχής.


Συνημμένα:
ETE0906-P cont.jpg
ETE0906-P cont.jpg [ 86.51 KiB | 6239 προβολές ]
ETE0906-P contin.jpg
ETE0906-P contin.jpg [ 131.2 KiB | 6240 προβολές ]

_________________
Οι απόψεις, όσο με αφορά, θα είναι πάντα αυστηρά υποκειμενικές και
επ’ ουδενί επικουρικές σε λήψη ή ματαίωση οιασδήποτε επενδυτικής απόφασης
.


Τελευταία επεξεργασία από ΕΝΑΠ και Τετ Ιουν 17, 2009 9:16 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 17, 2009 12:08 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 11:04 pm
Δημοσιεύσεις: 67
θα μας το εξηγησεις ?


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 17, 2009 8:47 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2009 11:44 pm
Δημοσιεύσεις: 436
lion έγραψε:
θα μας το εξηγησεις ?


Το σχόλιο ανέβηκε.

_________________
Οι απόψεις, όσο με αφορά, θα είναι πάντα αυστηρά υποκειμενικές και
επ’ ουδενί επικουρικές σε λήψη ή ματαίωση οιασδήποτε επενδυτικής απόφασης
.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 17, 2009 8:55 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2009 10:11 pm
Δημοσιεύσεις: 725
Τοποθεσία: Αθήνα
Να ρωτήσω κάτι αν μου επιτρέπετε?

Βλέπετε (πάντα με την δική σας τεχνική ανάλυση, όχι θεμελιωδώς) την ΕΤΕ να πάει κάτω από 9 ευρώ? Νέα χαμηλά? Δλδ κεφαλαιοποίηση κάτω από 4 δις? (θυμίζω ότι τα ίδια κεφάλαια της ΕΤΕ είναι τουλάχιστον τα διπλάσια). Συγχωρήστε μου την αφελή αλλά ευθεία ερώτηση αλλά θα ήθελα αν έχετε την καλοσύνη μια απάντηση επί τούτου. Αν μπορείτε δώστε μας και ένα time frame.

_________________
There are two ways to conquer and enslave a nation. One is by the sword. The other is by debt. John Adams (1735-1826)
Join the zeitgeist movement - http://thezeitgeistmovement.com/


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 17, 2009 9:07 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2009 11:44 pm
Δημοσιεύσεις: 436
alonedriver έγραψε:
Να ρωτήσω κάτι αν μου επιτρέπετε?

Βλέπετε (πάντα με την δική σας τεχνική ανάλυση, όχι θεμελιωδώς) την ΕΤΕ να πάει κάτω από 9 ευρώ? Νέα χαμηλά? Δλδ κεφαλαιοποίηση κάτω από 4 δις? (θυμίζω ότι τα ίδια κεφάλαια της ΕΤΕ είναι τουλάχιστον τα διπλάσια). Συγχωρήστε μου την αφελή αλλά ευθεία ερώτηση αλλά θα ήθελα αν έχετε την καλοσύνη μια απάντηση επί τούτου. Αν μπορείτε δώστε μας και ένα time frame.


Καλημέρα alonedriver.
Κάνε τον κόπο και διάβασε τις προηγούμενες end of day αναλύσεις μου στη μετοχή.
Χαλαρό και ενδεικτικό time frame δίδεται σε αυτές δια μέσου της πορείας της ( των ) κατερχόμενης (-ων ) γραμμών που υποδεικνύουν το αναμενόμενο επόμενο κύμα.
Έχω επανειλλημένως αναφέρει πως ο χρόνος είναι πάντα ελαστικός στις κυματικές αναλύσεις και μόνο όταν πλησιάζουμε στο τέλος ενός κύματος, τότε μπορούμε να προσδιορίσουμε με περισσότερη ακρίβεια και τον χρόνο επίτευξης του τέλους τους.
Η τεχνικής μορφής ανάλυση Alonedriver, ΔΕΝ λαμβάνει υπ΄όψιν της οτιδήποτε θεμελιώδες το οποίο πάντα ΕΠΕΤΑΙ, επικεντρώνεται μόνο στη πορεία του αναλυόμενου τίτλου και γι αυτό τον λόγο είναι η ΜΟΝΗ αξιόπιστη μέθοδος που σου λέει πάντα την αλήθεια.

_________________
Οι απόψεις, όσο με αφορά, θα είναι πάντα αυστηρά υποκειμενικές και
επ’ ουδενί επικουρικές σε λήψη ή ματαίωση οιασδήποτε επενδυτικής απόφασης
.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 17, 2009 9:43 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 11:04 pm
Δημοσιεύσεις: 67
πολυ εντυπωσιακη αναλυση εφη.και οτι θα σε ρωτουσα αν αυτο ηταν το τελευταιο φιλι που εγραψες παλαιοτερα.δεν εχω βεβαια γνωσεις σε στοιχεια ανλυσης που προανεφερες αλλα ταιριαζουν τελεια.πιστευω οταν βρω χρονο να μελετησω αυτο το κεφαλαιο.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 162 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr