neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 162 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 19, 2009 10:37 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 8:49 am
Δημοσιεύσεις: 112
Ευχαριστώ από καρδιάς για την ενημέρωση και για τον χρόνο .

_________________
Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή παράνομα ,ή ανήθικα ,ή παχαίνουν...


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 19, 2009 11:02 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Παρ Απρ 17, 2009 2:32 pm
Δημοσιεύσεις: 34
αρα προς εκπλιξη ολον μας!!! θα υπερισχυσι το 10 και οχι το 90 της εκατο.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 23, 2009 4:09 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Παρ Απρ 17, 2009 7:07 pm
Δημοσιεύσεις: 89
ΕΦΗ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΓΡΑΦΗΜΑ ΤΥΠΟΥ ΑBC ΣΤΗΝ ΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΔΕ ΤΑ ΥΨΗΛΑ ΤΗΣ?
ΠΟΣΕς ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕς ΔΙΝΕΙς ?
ΒΛΕΠΩ ΤΡ.ΚΥΠΡΟΥ ΜΙΑ ΕΚ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΤΗς ΑΝΟΔΙΚΗς ΚΙΝΗΣΗς ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΣΠΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΟΔΙΚΗ ΤΑΣΗ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ
ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΜΕ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ..
ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙς ΓΙΑ ΠΙΣΤΕΩΣ,ΠΡΟ,ΠΕΙΡ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΜΕΤΟΧΕς ΟΙ ΟΠΟΙΕς ΠΡΟ ΔΙΜΗΝΟΥ ΠΗΓΑΝ ΣΕ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΕς ΤΙΜΕς..
-ΕΑΝ ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΜΕ ΣΕ ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΜΠΛΕ 5ου ΚΥΜΑΤΟς ΤΟΥ ΡΟΖ 3ου ΤΙ ΘΑ ΑΠΟΓΙΝΟΥΝ, ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΡΟΖ 4ου , ΘΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΡΟΖ 5ο ???
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΑΡΚΕΤΕς ΜΕΤΟΧΕς ΘΑΝΑΙ ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΓΛΥΚΙΑ,ΚΙΤΡΙΝΟ ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ ΣΥΡΤΑΡΙ..


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 26, 2009 7:44 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Απρ 18, 2009 4:43 pm
Δημοσιεύσεις: 53
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΥΤΕ Η ΕΤΕ ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΘΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΤΗΘΕΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΤΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ ,ΚΑΙ ΕΞΗΓΩ. Η ΕΤΕ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΗΣ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΕ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ ΚΕΡΔΗ 300 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΚΑΜΠΤΕΙ .ΕΧΩ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΗΝ ΕΦΗ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΙΑ ΑΡΙΣΤΑ ΚΑΛΟΣΤΗΜΕΝΗ ΠΑΓΙΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΞΕΓΕΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΟΠΩΣ Η ΕΦΗ .(ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ) .ΠΑΝΤΩΣ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ BULL MARKET ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΕΦΗ ΠΟΥ ΕΚΤΙΜΩ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ.
Υ.Γ : ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ 2003 Η ΑΝΑΚΑΜΨΗ ΤΟΥ ΔΕΙΚΤΕΙ ΞΑΦΝΙΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΝΑΛΥΤΕΣ .ΙΣΧΥΕΙ;
ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 26, 2009 9:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2009 11:44 pm
Δημοσιεύσεις: 436
μανος έγραψε:
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΥΤΕ Η ΕΤΕ ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΘΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΤΗΘΕΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΤΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ ,ΚΑΙ ΕΞΗΓΩ. Η ΕΤΕ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΗΣ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΕ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ ΚΕΡΔΗ 300 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΚΑΜΠΤΕΙ .ΕΧΩ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΗΝ ΕΦΗ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΙΑ ΑΡΙΣΤΑ ΚΑΛΟΣΤΗΜΕΝΗ ΠΑΓΙΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΞΕΓΕΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΟΠΩΣ Η ΕΦΗ .(ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ) .ΠΑΝΤΩΣ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ BULL MARKET ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΕΦΗ ΠΟΥ ΕΚΤΙΜΩ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ.
Υ.Γ : ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ 2003 Η ΑΝΑΚΑΜΨΗ ΤΟΥ ΔΕΙΚΤΕΙ ΞΑΦΝΙΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΝΑΛΥΤΕΣ .ΙΣΧΥΕΙ;
ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ


Ευχαριστώ Μάνο για τα καλά σου λόγια και σου τα ανταποδίδω.
Εξαρτάται σε ποιους αναλυτές αναφέρεται ο φίλος σου για το ξάφνιασμα του 2003.
Όπως κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, επομένως μοναδικός σε αυτό τον κόσμο, έτσι συμβαίνει και στους αναλυτές..
Δεν μπήκαμε σε bull market Μάνο.
Ακόμη ο ΣΑΓΔ παλεύει να ξεπεράσει την σοβαρή αντίσταση των 2.930 μονάδων, αναγνωρίζοντάς την με αυτό τον τρόπο ως σοβαρότατη αντίσταση.
Αλλά ακόμη και αν κατορθώσει να την ξεπεράσει, υπάρχει η επόμενη και τελευταία η οποία σε αυτή την περίπτωση θα πληρωθεί πολύ σύντομα χωρίς να το καταλάβεις..
Μην ξεχνάς πως όλα εξαρτώνται από την θέση και τον βαθμό ενός κύματος.
Επομένως ένα ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΘΜΟΥ bear market rally, μπερδεύει πάντα τους περισσότερους που δεν γνωρίζουν, εξαντλώντας την υπομονή τους, ώστε να αγοράσουν κοντά στην κορυφή και να πουλήσουν οι λίγοι..

_________________
Οι απόψεις, όσο με αφορά, θα είναι πάντα αυστηρά υποκειμενικές και
επ’ ουδενί επικουρικές σε λήψη ή ματαίωση οιασδήποτε επενδυτικής απόφασης
.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 26, 2009 10:22 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Παρ Απρ 24, 2009 8:32 pm
Δημοσιεύσεις: 391
ΕΝΑΠ έγραψε:
Δεν μπήκαμε σε bull market Μάνο.
Ακόμη ο ΣΑΓΔ παλεύει να ξεπεράσει την σοβαρή αντίσταση των 2.930 μονάδων, αναγνωρίζοντάς την με αυτό τον τρόπο ως σοβαρότατη αντίσταση.
Αλλά ακόμη και αν κατορθώσει να την ξεπεράσει, υπάρχει η επόμενη και τελευταία η οποία σε αυτή την περίπτωση θα πληρωθεί πολύ σύντομα χωρίς να το καταλάβεις..
.................................... ώστε να αγοράσουν κοντά στην κορυφή και να πουλήσουν οι λίγοι..


Eφη συμφωνούμε απόλυτα.
εκεινο που θα ήθελα μονο ειναι στο ΣΑΓΔ και στην ΕΤΕ να μας πεις ποιες μπορεί να είναι εκεινες οι ακραίες τιμές που θα μπορούσε να φτάσει σε αυτή τη φάση.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 26, 2009 10:40 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2009 11:44 pm
Δημοσιεύσεις: 436
alexaral έγραψε:
ΕΝΑΠ έγραψε:
Δεν μπήκαμε σε bull market Μάνο.
Ακόμη ο ΣΑΓΔ παλεύει να ξεπεράσει την σοβαρή αντίσταση των 2.930 μονάδων, αναγνωρίζοντάς την με αυτό τον τρόπο ως σοβαρότατη αντίσταση.
Αλλά ακόμη και αν κατορθώσει να την ξεπεράσει, υπάρχει η επόμενη και τελευταία η οποία σε αυτή την περίπτωση θα πληρωθεί πολύ σύντομα χωρίς να το καταλάβεις..
.................................... ώστε να αγοράσουν κοντά στην κορυφή και να πουλήσουν οι λίγοι..


Eφη συμφωνούμε απόλυτα.
εκεινο που θα ήθελα μονο ειναι στο ΣΑΓΔ και στην ΕΤΕ να μας πεις ποιες μπορεί να είναι εκεινες οι ακραίες τιμές που θα μπορούσε να φτάσει σε αυτή τη φάση.


Γεια σου Αλέκο.
Κάτω από το θέμα κάθε τίτλου στο τελευταίο update της ανάλυσης, μπορείς να ενημερωθείς για την τελευταία δυνατή αναμενόμενη κορυφή.
Καλό θα ήταν το ίδιο να δεις και στο Dow.

_________________
Οι απόψεις, όσο με αφορά, θα είναι πάντα αυστηρά υποκειμενικές και
επ’ ουδενί επικουρικές σε λήψη ή ματαίωση οιασδήποτε επενδυτικής απόφασης
.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 26, 2009 10:42 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Απρ 18, 2009 4:43 pm
Δημοσιεύσεις: 53
Εφη μου ,λογο της δουλειας μου ξερω αρκετο κοσμο .Θα σου πω λοιπον τι με εχει κλωνησει. Ενας πελατης μου εφοπλιστης εδω και καποιους μηνες μου περιεγραφε μια κατασταση καταστροφης στο χορο του ξηρου φορτιου.Και τα δεκα του καραβια ηταν δεμενα , ενω ειχε ακυρωσει και δυο παραγγελιες χανοντας τις προκαταβολες .Εδω και 1 μηνα τα πραγματα διαρκως καλυτερευουν και τωρα δεμενα εχει μονο δυο πλοια. Μου ειπε οταν μιλησαμε οτι αυξανονται σταδιακα οι βιομηχανικες παραγγελιες .Αυτο δε σημαινει οτι ηοικονομια αρχιζει να ανακαμπτει;


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 26, 2009 11:02 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2009 11:44 pm
Δημοσιεύσεις: 436
μανος έγραψε:
Εφη μου ,λογο της δουλειας μου ξερω αρκετο κοσμο .Θα σου πω λοιπον τι με εχει κλωνησει. Ενας πελατης μου εφοπλιστης εδω και καποιους μηνες μου περιεγραφε μια κατασταση καταστροφης στο χορο του ξηρου φορτιου.Και τα δεκα του καραβια ηταν δεμενα , ενω ειχε ακυρωσει και δυο παραγγελιες χανοντας τις προκαταβολες .Εδω και 1 μηνα τα πραγματα διαρκως καλυτερευουν και τωρα δεμενα εχει μονο δυο πλοια. Μου ειπε οταν μιλησαμε οτι αυξανονται σταδιακα οι βιομηχανικες παραγγελιες .Αυτο δε σημαινει οτι ηοικονομια αρχιζει να ανακαμπτει;


Όπως η χρηματιστηριακή κίνηση ξεκίνησε πρώτη την "άνοδο' και ακολούθησε η πραγματική οικονομία, έτσι και η χρημ. κίνηση πάλι θα ξεκινήσει πρώτη την "πτώση" για να ακολουθήσει η δεύτερη.
Μην ξεχνάς ποτέ τον μεγάλο βαθμό της διόρθωσης που διανύουμε και σκέψου πως από το 1990 η αγορά και η οικονομία ταυτόχρονα ΔΙΑΝΥΟΥΝ ΜΙΑ ΕΠΙΠΕΔΗ ΔΙΟΡΘΩΣΗ.
Δηλ. οι δείκτες και η αγορά έχουν μεγάλες χρονικές και ποσοτικές διακυμάνσεις, αλλά ο μέσος όρος των τιμών δεν πάει σχεδόν πουθενά.

_________________
Οι απόψεις, όσο με αφορά, θα είναι πάντα αυστηρά υποκειμενικές και
επ’ ουδενί επικουρικές σε λήψη ή ματαίωση οιασδήποτε επενδυτικής απόφασης
.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάλυση ΕΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 26, 2009 11:24 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Απρ 18, 2009 4:43 pm
Δημοσιεύσεις: 53
Εφη σε ευχαριστω και ευχομαι ολοψυχα να επαληθευθεις (και για προσωπικο οφελος φυσικα αφου σε ακολουθω πιστα).


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 162 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr