neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 165 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 5:14 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2009 11:44 pm
Δημοσιεύσεις: 436
Βωβός: "Αλληλεξαρτώμενες οι ρυθμίσεις της Διπλής Ανάπλασης"
Ματαιουμένης της Διπλής Ανάπλασης, η διοίκηση της "Μπάμπης Βωβός - Διεθνής Τεχνική Α.Ε." θα αναζητήσει άμεσα τη ζημία της εταιρίας για την κατεδάφιση των βιομηχανικών κτιρίων και την αξία του υπάρχοντος οικοπέδου της, που υπερβαίνει το ποσόν των 280 εκατομμυρίων ευρώ, μη συμπεριλαμβανομένης της δαπάνης του κατασκευασθέντος έργου. Τα παραπάνω αναφέρει η διοίκηση της Μπάμπης Βωβός - Διεθνής Τεχνική Α.Ε. με αφορμή πρόσφατα δημοσιεύματα του τύπου σχετικά με το "φημολογούμενο αποτέλεσμα της διάσκεψης της Ολομέλειας του Συμβουλίου της Επικρατείας που έλαβε χώρα την 15η Μαΐου".Η διοίκηση της εταιρείας σημειώνει ότι αναμένει τη δημοσίευση της αποφάσεως του ΣτΕ, αν δηλαδή θα ισχύσει ο Συντελεστής Δόμησης 1,6 όπως καθορίζεται στο νόμο για να προχωρήσει σε περαιτέρω ενέργειες αναφορικά με την κατασκευή του εμπορικού κέντρου στο Βοτανικό. Αν αυτό επιβεβαιωθεί, επισημαίνεται σχετικά, "τότε μόνον θα ισχύσει η γενομένη μεταβίβαση της ιδιοκτησίας της ΜΒΔΤ ΑΕ προς το Δήμο Αθηναίων, άλλως η διοίκησης της εταιρίας έχει χρέος προς τους μετόχους της (Ελληνες και ξένους επενδυτές) να ανακαλέσει την παραχώρηση του ακινήτου προς το Δήμο".Σημειώνεται επίσης ότι "οι πολεοδομικές ρυθμίσεις της Διπλής Ανάπλασης που αφορούν τόσο το γήπεδο του ΠΑΟ όσο και το εμπορικό κέντρο είναι αλληλεξαρτώμενες, αφού :- η κατασκευή του γηπέδου θα γίνει σε έκταση, τμήμα της οποίας ανήκε στην ΜΒΔΤ ΑΕ και παραχωρήθηκε δωρεάν για τον σκοπό αυτό στο Δήμο Αθηναίων και- στο ενιαίο οικόπεδο της εταιρίας, εκτάσεως 100 στρεμμάτων, ήταν κτισμένα τα βιομηχανικά κτίρια της ΕΤΜΑ επιφανείας 110.000 τ.μ., τα οποία κατεδαφίστηκαν, προκειμένου να ελευθερωθεί ο χώρος για την κατασκευή του γηπέδου.Χωρίς την ανωτέρω δωρεά και κατεδάφιση, γήπεδο δεν μπορούσε να κατασκευασθεί στο Βοτανικό, ελλείψει χώρου. Μετά την ανωτέρω δωρεά και κατεδάφιση, ο νόμος ορίζει Σ.Δ. 1,6 για το εμπορικό κέντρο", επισημαίνεται στην ανακοίνωση της εταιρείας.

_________________
Οι απόψεις, όσο με αφορά, θα είναι πάντα αυστηρά υποκειμενικές και
επ’ ουδενί επικουρικές σε λήψη ή ματαίωση οιασδήποτε επενδυτικής απόφασης
.


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 5:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 2:28 pm
Δημοσιεύσεις: 406
μαρινης έγραψε:
ΦΙΛΕ προκαλεις εκ του ασφαλους. Ο ΘΕΙΟΣ δεχεται να παιξει μαζι σου η με οποιονδηποτε αλλον οψιμο φωστηρα των αγορων ΔΗΜΟΣΙΑ μια κοντριτσα με πραγματικα λεφτα. ΤΙ ΛΕΣ ΘΑ ΔΕΧΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ...Υ.Γ Μπερδευτηκα Απευθυνομαι στον φιλο frenchie

Φιλτατε μαρινη, ειναι προφανες οτι βρισκεσαι σε μεγαλη συγχιση, για την οποια μαλλον φταιει ο ΓΔ που εδω και 2 μηνες τον βλεπεις να κατηφοριζει και ο ατιμος ολο κατα πανω παει κι εχεις χασει την αγορα. Ε που θα παει, καποια στιγμη θα σου κανει το χατηρι, αλλα εχω την εντυπωση οτι τοτε μαλλον long θα εισαι. Λεω οτι βρισκεσαι σε συγχιση, διοτι οχι μονο δε σε προκαλεσα (εκτος και αν αποκαλεις προκληση το οτι σου επισημαινουν τα λαθεμενα προγνωστικα σου), τα οποια δεν εχεις τη γενναιοτητα να παραδεχτεις, αλλα ουτε καν εχω ποσταρει σ αυτο το thread περι βωβου. Κατα τα αλλα ευχαριστω για τη συμβουλη που μου εδωσες στο αλλο thread, εγω θα συνεχισω να σε διαβαζω, απλα θα κανω τ αντιθετο απο τη κινηση που θα προβλεπεις εσυ οτι θα κανει η αγορα, για να ειμαι με τους κερδισμενους :D
PS αυτο το "με πραγματικα λεφτα τι ειναι παλι?" Μηπως εχεις την εντυπωση οτι παιζουμε με φωτοτυπιες? Αν εννοεις τ αλλα παιχνιδακια σου που βγαζεις 4000% σε 2 ωρες, ευχαριστω δε θα παρω.
Παντα φιλικα :D

_________________
Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν ευκολα λόγω εμπειρίας


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 5:38 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 01, 2009 11:10 pm
Δημοσιεύσεις: 2262
φιλτατε σου αφιερωνω το imagine των σκαθαριων. Ε ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΥ το 4000 τοις εκατο κερδος ουτε να το φανταστεις ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ..


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 5:42 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 2:28 pm
Δημοσιεύσεις: 406
μαρινης έγραψε:
φιλτατε σου αφιερωνω το imagine των σκαθαριων. Ε ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΥ το 4000 τοις εκατο κερδος ουτε να το φανταστεις ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ..

Οπως τα λες ειναι, εγω δε μπορω να το φανταστω, εσυ ομως σιγουρα το φανταζεσαι :lol: . Παντως με λυπη μου διαπιστωνω οτι το γυριζεις σε προσωπικο (κακως διοτι μια παρεα ειμαστε ολοι), αλλα επι της ουσιας των γραφομενων μου η απαντηση σου ειναι το ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΗΔΕΝ. Δειγμα απωλειας ψυχραιμιας απο μερους σου, γιαυτο εγω σταματω εδω. Μη στενοχωριεσαι ομως θειο, η αγορα θα σου κανει το χατηρι καποια στιγμη ;)

_________________
Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν ευκολα λόγω εμπειρίας


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 5:46 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 01, 2009 11:10 pm
Δημοσιεύσεις: 2262
ετσι ειναι αν ετσι νομιζεις ΑΜΥΑΛΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΕΓΩ παντως το 4000 τοις εκατο το παντελονιασα στην RIO TINTO.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 5:50 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 2:28 pm
Δημοσιεύσεις: 406
μαρινης έγραψε:
ετσι ειναι αν ετσι νομιζεις ΑΜΥΑΛΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΕΓΩ παντως το 4000 τοις εκατο το παντελονιασα στην RIO TINTO.

Μπραβο, χαιρομαι για σενα και καλοφαγωτα. Το ΑΜΥΑΛΕ ομως στο επιστρεφω, διοτι κρινοντας απο οτι εχουμε γραψει οι δυο μας γενικα, ο οποιοσδηποτε αναγνωστης θα καταλαβει σε ποιον απονεμεται ο τιτλος. Ειπα οτι σταματαω εδω, αλλα οταν το γαμοσκυλο παει και τριβεται στα ποδια του τζοπανη, θελει γκλιτσα :lol:

_________________
Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν ευκολα λόγω εμπειρίας


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 5:58 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 01, 2009 11:10 pm
Δημοσιεύσεις: 2262
frenchie η παιδικη σου αφελεια θα μου λειψει πραγματικα. ΚΑΛΗΝΧΤΑ-ΚΑΛΟ ΒΟΛΙ-ΚΑΛΑ ΚΕΡΔΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ....


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 6:05 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 2:28 pm
Δημοσιεύσεις: 406
μαρινης έγραψε:
frenchie η παιδικη σου αφελεια θα μου λειψει πραγματικα. ΚΑΛΗΝΧΤΑ-ΚΑΛΟ ΒΟΛΙ-ΚΑΛΑ ΚΕΡΔΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ....

νασαι καλα θειο, οταν μεγαλωσω κι εγω και ερθω στην δικη σου ηλικια πιστευω να εχω αποκτησει εμπειριες και να εχω αποβαλλει την αφελεια της ηλικιας μου. Εχω παραπονο ομως απο σενα. Αντι να συμβουλευεις τους μικροτερους, εσυ η τους αποπαιρνεις η τους δινεις λαθος συμβουλες. Πως διαολο θα αποκτησουμε εμπειρια? :roll:
Για να μη γινεται καταχρηση του θεματος του βωβου με τα δικα μας ασχετα, εγω δε συνεχιζω οτι και να γραψεις φιλε μαρινη. Το φιλε ειναι αληθινο

_________________
Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν ευκολα λόγω εμπειρίας


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 7:36 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
ΨΨΨΤΤΤ Μαγκες μου το πηδ... το μιτο

τώρα να το γράχω εδώ αυτό ή σε άλλο μίτο?

Παιδες έχει ξεκινήσει ενας ανηλεής πόλεμος μεταξύ κατασκευαστών. Ακουσα από δυο μεγάλους ομίλους σήμερα (πιο μεγαλους δεν γινεται) -εκτός από των αλλήλων κατασπαραγμό), να φέρουν μομφες για τον χαραγκιώνη κ τον καρούζο...

Μιλώντας με πιστώτρια τράπεζα (με φιλο μου) μου είπε κατα λέξη "θα αστιεύεσαι" κκ οι δυο υγιέστατες ειναι

έχει αρχίσει κ πέφτει μαύρισμα κυριεσ κ κυριοι εγώ αυτό καταλαβαίνω κ μεγάλη δυσφήμιση...παμε μαλλον σε πόλεμο μέχρι εσχάτων κατά πως βλέπω...Κριμα

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 8:37 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 2:28 pm
Δημοσιεύσεις: 406
Lestat, sorry για τη καταχρηση, αλλα οταν προκαλουμαι και ειδικα αναιτια απαντω. Για το βωβο προς το παρων ειμαστε στο δευτε τελευταιον ασπασμον. Για το αν θα γινει και ποτε η ανασταση και με ποιους ορους, ειμαστε πολυ χαμηλου βεληνεκους για να το προβλεψουμε.

_________________
Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν ευκολα λόγω εμπειρίας


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 165 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr